Je eden redkih v Mariboru in okolici, ki si je izbral ta poklic. In udejanil sanje – delati drugačne stvari od drugih in v svoji delavnici obujati v življenje stare avtomobile –, ki jih je sanjal, ko se je izučil za avtomehanika.
Tito je imel dva takšna
Pravi, da je "obudil od mrtvih " že več kot 30 starih avtomobilov. Na nekatere je posebej ponosen. Najbolj mu je bil pri srcu končan Aston Martin DBS, letnik 1968. Rad se spomni nekaj porschejev iz 60-ih, med njimi štirih kultnih tipov 356, pa Mercedesa Pulmanna, 600. "Teh so od 1964 do 1981 naredili le 2667. To je bil avto za predsednika. Tito je imel dva takšna. Lastnik tega, ki sem ga restavriral, je bil Avstrijec. Vreden je okoli 150 tisoč evrov. Pa tudi nekaj žab, takšnih, v katerih se je prevažal general De Gaul, je šlo skozi moje roke," našteje nekaj restavriranih "kapitalcev".
Kdo si omisli starodobnika
"So takšni, ki dajo za to zadnji denar. Pa drugačni, ki so bolj premožni in vidijo v tem pametno naložbo. Kajti starodobniku z leti cena ne pada, ampak če je lepo restavriran in negovan, narašča. Obstajajo pa tudi ljudje, ki v zrelih letih uresničujejo mladostne želje. Mladi so se zaljubili v kakšen avto, ampak takrat nismo imeli možnosti, da bi si ga lahko privoščili. Zato so željo potešili na stara leta," iz izkušenj o svojih strankah pove Robert Prevorčič.