(WASHINGTONSKE SKICE) Kolumna Andreja Stoparja: Politika zgodovine

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Spomenik Martinu Luthru Kingu, ki so ga odprli leta 2011 v Nacionalnem sprehajališču v Washingtonu. To je prvi kip temnopoltemu politiku. 
Spomenik Martinu Luthru Kingu, ki so ga odprli leta 2011 v Nacionalnem sprehajališču v Washingtonu. To je prvi kip temnopoltemu politiku. 
Reuter
V nadaljevanju kolumne preberite:

- Letos mineva šestdeset let od pohoda na Washington, ko je 28. avgusta 1963 ob vznožju spomenika predsedniku Abrahamu Lincolnu na National Mallu dr. Martin Luther King, veliki nasprotnik Georgea Wallacea, v svojem govoru I Have a Dream izrekel znamenite besede: "Sanjam, da bodo moji štirje otročiči nekoč živeli v državi, v kateri jih ne bodo sodili po barvi njihove kože, ampak po njihovem značaju."

- Če parafraziram ameriškega predsednika Harryja S. Trumana, da je edina novost zgodovina, ki je ne poznamo, lahko zgolj ugotovim, kako učinkovita je lahko manipulacija z zgodovinskimi dejstvi.

- Do začetka 80. let so nato demokrati in republikanci popolnoma zamenjali volilni telesi, kar je bil edinstveni politični pojav, na katerega so množice Američanov danes pozabile.
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Preberite celoten članek

Sklenite naročnino na Večerove digitalne pakete.
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.
  • Obiščite spletno stran brez oglasov.
  • Podprite kakovostno novinarstvo.
  • Odkrivamo ozadja in razkrivamo zgodbe iz lokalnega in nacionalnega okolja.
  • Dostopajte do vseh vsebin, kjerkoli in kadarkoli.

Več vsebin iz spleta