Ravna streha omogoča, da nanjo umestimo tudi okno, ki zagotavlja osvetlitev prostorov pod njim. Za odpornost proti toči je ključno, da je uporabljeno kaljeno steklo, prav tako pa moramo biti pozorni na izolativne lastnosti, da bo okno ščitilo prostor pred mrazom in vročino ter prepuščalo čim manj hrupa.
Ekstenzivna zelena streha je najlažji tip zelene strehe. Na takšni strehi so posajene zelo odporne rastline, kot so homulice, nekatere trave, mah in rastline, ki potrebujejo zelo malo oskrbe.
Zaključki iz pločevine, ki so vidni po robovih ravne strehe, imajo zlasti estetsko funkcijo. Običajno so v enaki barvi kot okna na stavbi.
Če je ravna streha zazelenjena, rastline na njej delujejo kot čistilna naprava, ki nase vežejo ogljikov dioksid in prašne delce, ob močnejšem deževju pa zmanjšujejo količino vode, ki odteče v odtočne kanale, saj jo posrkajo vase.
Pri klasični ravni strehi se od spodaj navzgor zvrstijo stropna plošča, parna zapora, nad njo je toplotna izolacija, na vrhu pa hidroizolacija, ki ji lahko sledijo še različni zaščitni sloji.
Osnovna načina zaščite
Manj energije za vzdrževanje temperature
Zmanjšuje nihanje temperatur
Ozelenitev za daljšo trajnost
Zelena ima psihološko pozitiven vpliv