Pivovarna Bevog: Novi trgi se jim na veliko odpirajo

Timotej Milanov Timotej Milanov
04.09.2017 17:01

Po štirih letih nenehne rasti bodo v slovenski pivovarni na avstrijskih tleh letos vlagali predvsem v posodobitev opreme.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Na trgu je že sedem različnih izdaj Bevoga. 
Osebni arhiv

Pivovarna Bevog, ki jo je Slovenec Vasja Golar po birokratskih zapletih v Sloveniji odprl v bližini avstrijske Radgone (Bad Radkersburg), letos slavi štiri leta od zagona proizvodnje. Kot pravi Golar, so bila to štiri precej stresna leta nenehne rasti te male pivovarne, ki je v tem času s svojo blagovno znamko postala prepoznavna po celotni Sloveniji in širše.
Pivo Bevog postaja vedno bolj priljubljeno tudi v najbližji slovenski regiji, Pomurju. "Smo kar nekoliko presenečeni nad Pomurjem in razvojem dogodkov v tej regiji, vedno več je ljudi, ki jih zanima pivo in kažejo zanimanje tudi za druga piva, ne samo za Bevog. Sicer so Pomurci potrebovali kar nekaj časa, da so spoznali naš izdelek, zdaj pa se je v teh krajih kar ustalil."

Vasja Golar nadaljuje uspešno poslovno zgodbo z blagovno znamko Bevog.
Timotej Milanov

Pestra ponudba za številne okuse

V lanskem letu so proizvedli 550 tisoč litrov piva, letos bodo to številko presegli. "Rast podjetja je kar hitra. Letos smo več vlagali v laboratorijsko opremo z namenom, da pivo dalj časa ostane sveže oziroma bolj obstojno," pravi Golar, ki dodaja, da se po štirih letih nenehne rasti letos niso odločili za širitev proizvodnih kapacitet, ne izključuje pa možnosti, da bi se spet širili naslednje leto.

Zanimanje za pivo narašča

Ob štiriletnici delovanja pivovarne Bevog so ob pivovarni že tretjič pripravili pivovarsko-glasbeni dogodek The Who Cares for Beer Festival, na katerem se je poleg Bevoga predstavilo še 14 mikropivovarn iz celotne Evrope, obiskovalci pa so imeli priložnost poskusiti več kot 70 različnih vrst piva. "Vsak pivovar je prinesel nekaj posebnega - ali svoj standardni izdelek ali posebno izdajo piva, nizozemski pivovar je recimo letos na festivalu prvič predstavil novo vrsto piva. Gre za res zveneča imena na področju pivovarstva, zato je to za nas velik uspeh, da smo kot mala pivovarna, ki je tako rekoč sredi ničesar, uspeli pripeljati vse te ljudi sem."
Tudi sami so že gostovali na podobnih festivalih v tujini, Golar tovrstno mednarodno izmenjavo ocenjuje kot zelo pozitivno za razvoj panoge. "Tako lahko ves čas vzdržujemo kakovost na visoki ravni, z ostalimi manjšimi pivovarji pa imamo kolegialen odnos." Festival vsako leto po besedah Golarja obiščejo številni gostinci iz Slovenije in okoliških držav, ki se na ta način seznanijo z aktualno ponudbo na trgu.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta