1. Objekt za oviro
S tem preprostim trikom postane fotografija takoj bolj zanimiva. Namesto da objekt slikamo klasično, poglejmo okrog sebe. V naravi poiščemo grmovje, drevesa ali travo. V notranjih prostorih so to lahko stopniščna ograja, vrata ali zavesa. Del te ovire moramo imeti čim bližje fotoaparatu, da postane zamegljena. Naš objekt bo na ta način še bolj izstopal in ustvarila se bo večplastnost, ki bo pritegnila gledalca.
2. Iskanje nenavadnih zornih kotov
Najlažje fotografiramo iz stojne višine. Ampak za dobro fotografijo je treba razmišljati izven okvirov. Zamislimo si lahko nešteto kreativnih načinov iskanja nenavadnih zornih kotov. Eden izmed najenostavnejših je nižji zorni kot. Počepnimo, sedimo ali se celo uležimo na tla. Prednost tega pogleda je tudi, da se izognemo nezaželenim elementom. Enako je pri višjem zornem kotu. Dvignimo se na prste, stopimo na stol ali se povzpnimo na stopnišče.
3. Ignoriranje pravil
Vsak fotograf začetnik se hitro sreča s pravilom tretjin, naj je to na fotografskem tečaju ali pri brskanju po spletu. Bistvo pravila je, da si kader razdelimo na devet enakih delov in na stičišča postavimo pomembne stvari. Ker pa že vsak, poznavalec ali ne, pozna to kadriranje, je ravno ignoriranje tega lahko naša priložnost, da izstopimo. Dovolimo si objekt postaviti čisto v center in presenetimo gledalca.
4. "Drone view"
Veliko pametnih telefonov danes omogoča široki kot (wide angle). S to priročno funkcijo zajamemo več slike. Uporabimo jo na nepričakovan način. Dvignimo telefon čim višje in vzporedno z objektom. Fotografija bo spominjala na posnetek z dronom in gledalec se bo čudil, kako je nastala.
5. Pomembnost časa
Ta nasvet je za tiste, ki imajo več potrpljenja in se želijo s fotografijo poigrati. Nekateri pametni telefoni že imajo funkcijo, s katero lahko posegamo v čas, kako dolgo se slika zajema. Dlje ko se zajema, bolj je zamegljena. S stojalom in izbiro pravega kadra tako nastane osupljiva fotografija.