27-letna inženirka leta, ki je uspešna v poklicu, v katerem prevladujejo moški

Tina Recek Tina Recek
26.03.2019 03:09

Komaj 27 let šteje Dora Domajnko in se že lahko pohvali z nazivom inženirka leta 2018. Komisijo je prepričala s strokovnostjo, vsestranskostjo in zavzetostjo za delo. Domajnkova je magistrica elektrotehnike in razvojna inženirka v podjetju RLS merilna tehnika, specializiranem za izdelavo rotacijskih in linearnih senzorjev

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Dora Domajnko v svojem delovnem okolju, v katerem opravlja svoj sanjski poklic
Robert Balen

Ste inženirka leta 2018. Za uvod klasično vprašanje, kaj vam pomeni laskavi naslov?
"Zelo sem bila vesela že same kandidature. Nominiralo me je podjetje, v katerem sem zaposlena. Kar pomeni, da cenijo moje delo in mi zaupajo. Nato sem spoznala kolegice inženirke (kandidatke), ki so me naravnost impresionirale s svojimi dosežki. So vrhunske strokovnjakinje, ki pogosto prevzemajo tudi izredno odgovorna dela. Počutim se počaščeno, da sem bila izbrana med skoraj 30 tako odličnimi kandidatkami. Še bolj prijetno pa me je presenetilo, kako pozitivno je projekt pozdravila javnost. Pogosto namreč s tehniko povezani natečaji ostanejo v zaprtem krogu inženirjev."
Prvi slovenski izbor inženirke leta v središče ni postavljal inženirskih dosežkov posameznic, temveč njihov potencial, da so zgled in navdih mlajšim generacijam deklet. Ali menite, da boste kateremu od deklet tolikšen navdih, da bo šlo po vaši poti?
"Upam, da bom komu navdih (nasmeh). Udeležila sem se nekaj dogodkov za predstavitev inženirskega poklica, na primer Inženirke in inženirji bomo! na Gimnaziji Bežigrad ter Svet išče ideje pri predsedniku republike. Upam, da sem navdušila vsaj kakšno učenko. Sicer pa drži, izbor inženirke leta ni bilo tekmovanje, ampak natečaj. Namen izbora ni bilo ocenjevanje, kateri dosežek v znanosti je bil najbolj prebojen, temveč da inženirke predstavimo svoje delo in sebe. Zmagovalka je le, kot je posrečeno dejal voditelj dogodka Jure Longyka, nekakšna predsednica razreda, ki je stopila od nevidnosti k navdihu."

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta