Kaj najpogosteje povezujete z 8. marcem? Romantično večerjo, rdečo vrtnico, pričakovano pa vas je v anketi na naši Facebook strani največ izbralo pravice žensk, kar 61,1 odstotka. Da s tem dnem ne povezujejo nič posebnega, pa je odgovorilo 13,9 odstotka vprašanih, in to niso bili zgolj moški.
O predlogu mešani komentarji
Svoje mnenje o vprašanju, ali naj 8. marec postane državni praznik, ste delili tudi v komentarjih pod anketo. Nina Pegam piše: "Ne. Ženskam naj dajo raje plače enake moškim z isto izobrazbo! To je enakopravnost." Metka Vodušek pa pojasnjuje, da je zanjo ta dan opomin, da so si ženske le uspele izboriti svoje zakonske pravice. Jelka Hadler razmišlja: "Naj se raje uvede družinski dan. Družinice naj bodo ta dan skupaj. Sem ponosna, da sem ženska, ne rabim pa zato državnega praznika." Tudi Anica Kokol se ne strinja s predlogom: "Spoštovanje in denarna nagrada za ženske bi bilo bolj pomembno." Mojca Aleš Svetanič se prav tako ne strinja, "ker dela prost dan bi bil samo v Sloveniji, mi, ki smo pa v Avstriji, bi mogli delati".
DOBRODELNA AKCIJA
K sodelovanju vabljeni tako posamezniki kot podjetja
Majhne ali velike pozornosti, ki bodo zagotovo pričarale velike nasmehe, lahko do konca marca podarite tako, da na 1919 pošljete SMS-sporočilo s ključno besedo ZENSKE5 in prispevate pet evrov. Denar lahko nakažete tudi na TRR z naslovom Socialna zbornica Slovenije, Sekcija za varne hiše, materinske domove in sorodne organizacije v Sloveniji, Ukmarjeva ulica 2, 1000 Ljubljana, IBAN SI 56 0201 0001 8187 078, Ljubljanska banka, sklic: SI 00 110. V Mercatorjvih in Sparovih trgovinah po Sloveniji lahko donirate tudi higienske potrebščine, trajna živila, igrače, družabne igre …
Akcijo je podprla Generali zavarovalnica.
Več si lahko preberete na naši spletni strani www.meseczensk.com