Branko Simonovič po izstopu iz DeSUS še ne razkriva, na kateri listi bo kandidiral na letošnjih parlamentarnih volitvah.
"V petek smo imeli skupščino DeSUS Izola. Skupščino sem sklical kot predsednik odbora, poleg drugega sem članom obrazložil svojo željo, da me zaradi izstopa iz stranke DeSUS razrešijo kot predsednika DeSUS Izola. To se je tudi zgodilo," pravi poslanec DeSUS Branko Simonovič in dodaja, da je svojo izstopno izjavo podal občinski organizaciji.
Na kateri listi kandidiral za poslanca, še ne razkriva
Po statutu DeSUS namreč član iz stranke upokojencev izstopi tako, da pisno izstopno izjavo bodisi predloži sedežu stranke bodisi teritorialni organizaciji, katere član je. "Občinska organizacija je tista, ki odloča o tem in zaradi tega sem tudi sklical skupščino, da se razidemo kot dolgotrajni partnerji," pojasnjuje Simonovič, ki kljub izstopu iz stranke ostaja član poslanske skupine DeSUS. "Zdaj sem svoboden človek, ostajam pa član poslanske skupine DeSUS, ker to ni vezano na članstvo v stranki," dodaja Simonovič. Podpredsednik državnega zbora, ki je bil član stranke upokojencev 28 let, je nakazal, da bi lahko hkrati z njim iz DeSUS odšlo še nekaj članov.
Simonovič sicer namerava na parlamentarnih volitvah 24. aprila vnovič kandidirati za poslanca. Na kateri listi bo kandidiral, za zdaj še ne razkriva, ker da ti pogovori še niso zaključeni: "Korektno se mi je zdelo, da se naprej razrešim svojih obveznosti v DeSUS Izola in da na človeški način to povem tudi mojim soborcem. Tudi oni so me spraševali, kaj in kako naprej, marsikdo bo sledil moji nadaljnji poti, ampak določene zadeve se morajo še preveriti in ta odločitev bo znana po nekaj dneh." Simonovič naj bi se pogovarjal tako z gibanjem Povežimo Slovenijo kot tudi z NSi in Našo deželo, kot pravi, pa si želi za poslanca kandidirati samo v Izoli: "Drugam pač ne grem, zato so ti pogovori tudi potrebni."
Igor Šoltes na čelu strokovnega sveta SD za pravosodje
Na listi SD bo na prihajajočih državnozborskih volitvah kandidiral tudi nekdanji predsednik računskega sodišča in nekdanji evroposlanec Igor Šoltes. Iz SD so danes sporočili, da je predsedstvo stranke Šoltesa imenovalo za predsednika strankinega strokovnega sveta za pravosodje. Šoltes je računsko sodišče vodil od leta 2004 do leta 2013, nato pa je bil na evropskih volitvah leta 2014 na listi svoje stranke Verjamem izvoljen za evropskega poslanca. Stranka Verjamem je nato ugasnila, v Evropskem parlamentu pa je bil Šoltes član politične skupine Zeleni. Pred evropskimi volitvami leta 2019 se je Šoltes včlanil v DeSUS, vendar pa na listi stranke upokojencev ni bil vnovič izvoljen za evropskega poslanca. Šoltes, ki je vnuk nekdanjega jugoslovanskega politika Edvarda Kardelja, je bil v preteklosti tudi član LDS. SD je tako že njegova četrta stranka. "Odzval sem se vabilu Tanje Fajon, ker sem prepričan, da lahko s skupnimi močni dosežemo skupne pomembne spremembe," je po poročanju STA dejal Šoltes. Po besedah Fajonove bodo listo kandidatov za aprilske volitve v državni zbor predstavili 10. februarja.