Po informacijah Dela so kriminalisti Telekom prvič obiskali oktobra v okviru hišnih preiskav, ki so potekale tudi v Kopru, Mariboru in na Hrvaškem, prejšnji teden pa je vabila na pogovore s preiskovalci dobil nov krog zaposlenih. Kriminalisti so preiskavo začeli zaradi obvestila hrvaškega Urada za preprečevanje korupcije in organiziranega kriminala (Uskok), pri nas pa jo usmerja specializirano državno tožilstvo. V Telekomu Slovenije se na vprašanja časnika o kriminalistični preiskavi niso odzvali, prav tako niso pojasnili, zakaj se je iz družbe poslovil Rojs, ki velja za tesnega sodelavca predsednika uprave družbe Rudolfa Skobeta.
Rojs se je po informacijah Dela po naključju ujel v mreže hrvaškega Uskoka, ko je ta preiskoval nekdanjega podpredsednika Nogometnega kluba Dinamo Zdravka Mamića. V preiskavi slednjega naj bi kriminalisti na računih ene od z Rojsom povezanih družb našli milijon Telekomovih evrov. Viri iz Telekoma Slovenije so za Delo opozorili, da je težava v številnih precenjenih storitvah družb, ki so delale za Telekom in s tem izčrpavale družbo. Rojs se je sicer prejšnji teden s Telekomom po dolgih letih formalno razšel sporazumno, zato mu je pripadla tudi odpravnina, še poroča Delo. Skobe njegovega odhoda ne komentira, prav tako ne odgovarja na vprašanja, kaj je vedel o Rojsu očitanih nepravilnostih.
Odgovor in prikaz drugih oziroma nasprotnih dejstev:
"Igor Rojs zaradi sumov storitve kaznivih dejanj ni preiskovan ne na Hrvaškem ne v Sloveniji. Nikakor torej ne drži, da je hrvaški Urad za bolj proti korupciji in organiziranemu kriminalu v svoji kriminalistični akciji na računu ene od z Rojsom povezanih družb odkril milijon evrov Telekomovega denarja. Igor Rojs ni odtujil niti centa Telekomovega denarja, kaj šele milijona evrov in ni osumljen nobenega kaznivega dejanja v povezavi z zlorabo položaja ali zaupanja ter pranjem denarja ali katerega drugega kaznivega dejanja.
Posli, pri katerih je Igor Rojs sodeloval na Hrvaškem in so povezani z najemom optičnih storitev v družbi Barnes & Bell, niso bili fiktivni. Vsi posli so bili sklenjeni po ustaljenem notranjem protokolu, kar pomeni, da so sodelovale strokovne službe, uprava oziroma član uprave kot podpisnik in odločevalec in ni šlo za izvajanje nekakšnih neomejenih pooblastil Igorja Rojsa, kot bi bralci lahko razumeli iz prispevka. Posli so bili dejansko opravljeni in plačani po povsem konkurenčnih cenah, kar je potrdila tudi notranja kontrola v obsežni reviziji letos oktobra.
Igor Rojs je za Telekom vselej delal vestno in pošteno. V 14 letih je s sodelavci dosegel, da se je veleprodajni posel potrojil na komulativno približno 2.5 milijarde evrov prihodkov in približno 1 milijarde evrov zaslužka za Telekom."
Igor Rojs, zanj po pooblastilu Odvetniška družba Pirc Musar & Lemut Strle, o.p., d.o.o.