Pred dnevi so mediji poročali o prodaji 164 stanovanj, ki jih je DUTB (slaba banka) pred leti prevzela v upravljanje. Cena teh stanovanj naj bi se "gibala okrog 2500 evrov na kvadratni meter". Informativna prodajna cena objekta znaša 25 milijonov evrov. Gre za poslovno-stanovanjski in garažni objekt v Ferrarski ulici v Kopru, ki ga je leta 2013 zgradila družba ES Gorica in 3. decembra 2013 dobila uporabno dovoljenje zanj. ES je leta 2013 končala v stečaju, čeprav je imela le 7000 evrov dolga in 40 milijonov evrov premoženja! "DUTB, ki je bila z dobrimi 35 milijoni evrov največja upnica omenjene družbe, je nepremičnino prevzela iz stečajne mase in vanjo dodatno investirala." Primorske novice so 14. novembra 2014 pisale o 160 stanovanjih in 35,7 milijona evrov za isti objekt.
4. decembra 2013 je prof. Igor Masten iz Ekonomske fakultete v članku Nacionalni amaterizem pisal, da "bodo objavljeni rezultati obremenitvenih testov in pregleda kakovosti aktive slovenskih bank". S kolegi je zahteval razkritje uporabljene metodologije. "S terena prihaja vse več informacij tudi o tem, kako izvajajo oceno kakovosti aktive bank. Kot smo lahko pričakovali, so tuje svetovalne družbe z zvenečimi imeni, v zameno za 20 milijonov evrov honorarja pripeljale ekipe pravih diletantov. Med njimi ne manjka niti najetih študentov ekonomske in pravne fakultete …" Kot primer 'strokovnosti' njihovega dela navaja "160 novozgrajenih stanovanjih na slovenski obali, ki so jih mojstri ocenili na celih 600 tisoč evrov", 3750 evrov za vsako stanovanje! Pisal je tudi o "magični ekscelovi tablici, ki vsebuje skrite formulice, potem pa v celice vpišeš nekaj številk in dobiš oceno bančne luknje ob kavi, ki jo spiješ po kosilu".
O Mastenovi objavi je 13. decembra 2013 pisala Mladina (B. Mekina, Doktrina šoka). Posebej je omenila, da so najeti študenti ocenjevali vrednost nepremičnin z metodo "drive by", torej iz mimo vozečega avtomobila. Mladina je navedla mnenje staroste slovenskega bančnega sistema prof. Ribnikarja: "Pri stresnih testih se državo sleče … smisel tega procesa ni nič drugega kot privatizacija." Večer je že 5. decembra 2013 poročal, da bodo "mali delničarji iztisnjeni ali razlaščeni"; poročal je tudi, da je Vseslovensko združenje malih delničarjev (VZMD) novelo zakona o bankah vložilo v ustavno presojo.
Zakaj sta naslednji vladi, Cerarjeva in Šarčeva, kljub jasnim, celo uradnim dokazom o nezakonitem delovanju BS nadaljevali razprodajo bank