"Skoraj ni dneva, da ne bi kdo na nas stresel gneva, pa naj bo to v medijskih člankih, zapisih na družbenih omrežjih, pismih, ki jih dobimo, ali pa v raznih 'telesih' RTV-ja," je skoraj leto po prvi oddaji Tarče, v kateri so novinarji javne televizije razkrili domnevne nepravilnosti pri nabavah zaščitne opreme pred koronavirusom, pojasnila voditeljica Erika Žnidaršič. Spominjala se je, da so ključne dokumente pridobili v noči na sredo. Z ekipo so ves čas do oddaje v četrtek zvečer "sedeli za računalniki in v kopici papirjev iskali ključne zadeve, jih preverjali v javno dostopnih evidencah".
Kot je dejala, pritiskov med pripravo oddaje ni bilo, saj nihče ni poznal njene vsebine. Prve informacije so z javnostjo delili v najavi oddaje v popoldanskih poročilih. Posledica: "Najprej je nastop odpovedal gospodarski minister, nato pa obrambni." Oddaja ob 20. uri je tako potekala brez ključnih gostov. Ko so se kamere ugasnile, so začeli prihajati večinoma pozitivni odzivi, je dejala Žnidaršičeva. "S kritikami je bil en dan popoln molk, kar je bilo zelo nenavadno. Šele kasneje so začele deževati diskreditacije na osebni in profesionalni ravni, ki niso bile povezane z oddajo," je dodala. V nasprotju s Tarčami med mandati levih vlad so se tokrat po njenih besedah na uredništvo vsule diskreditacije podpornikov aktualne vlade: "Z vsemi sredstvi so nas poskušali diskreditirati, prikazati kot politične novinarje, nas uničiti. Vse to je žal postalo normalno, tudi naša toleranca do tega se je zvišala."
Nadpovprečna gledanost Tarč o zaščitni opremi
Oddaje Tarča si je v letu 2020 ogledalo povprečno 174.600 ljudi. To je 19-odstotni delež vseh gledalcev televizije v času oddaje.
Oddajo 23. aprila si je ogledalo 239.700 gledalcev, starejših od štirih let, kar je 24 odstotkov vseh gledalcev televizije v času oddaje, Tarčo 30. aprila pa 254.000 gledalcev, starejših od štirih let, kar je 27 odstotkov vseh gledalcev televizije v času oddaje (vir podatkov o gledanosti je RTV Slovenija iz raziskave AGB Nielsen Media Research, panelni vzorec 450 gospodinjstev, starost nad štiri leta, gledanost v živo in z zamikom).
Da so pritožbe gledalcev nad oddajo Tarča stalnica, pa je pojasnila Ilinka Todorovski, varuhinja pravic gledalcev in poslušalcev javne radiotelevizije. V odzivih na oddaji "so številni uporabljali napadalen in vulgaren besednjak, žalili so programske ustvarjalce in sporočali, komu vse bo še žal in kdo vse bo moral leteti", je pojasnila varuhinja. Ker vztraja pri minimumu spoštljive in strpne komunikacije, je take odzive zavrgla. Sicer pa je nanjo – v bolj spoštljivem tonu – svoje mnenje o eni od dveh oddaj Tarče o zaščitni opremi naslovilo skupno 26 gledalcev.
Med odzivi so bile štiri pohvale. "Skupni imenovalec pritožb so bila zatrjevanja o protivladni nastrojenosti in enostranskem prikazu zadeve, brez upoštevanja družbenega konteksta, rdeča nit pa prepričanje, da živimo v vojnih časih, ko imajo poveljniki pravico do odpustkov, in se je v borbi z virusom treba poenotiti, ne pa izgubljati časa z analizo napak in iskanjem odgovornosti," je dejala Ilinka Todorovski. Obe oddaji je analizirala v skladu s poklicnimi standardi in merili, vendar kršitev ni ugotovila. Kot napako je navedla grob odvzem besede gostu v drugi oddaji.