Gorenje: Zaradi selitve v Velenju vse bolj v skrbeh, Kontič pisal Šarcu

Rozmari Petek Rozmari Petek
12.11.2019 10:51

Občina Velenje na pomoč poziva predsednika vlade in gospodarskega ministra. A kaj ta sploh lahko naredita v podjetju, ki je pristalo v zasebni lasti?

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Gorenje
Andrej Petelinsek

V in ob Gorenju, ki je od lani poleti v rokah Hisensa, je te dni zelo napeto vzdušje. Čeprav so iz Gorenja konec oktobra sporočili, da bo v Ljubljani upravljavski sedež Hisensa za celo Evropo, Velenje pa bo (p)ostalo proizvodno središče za Hisense, od koder bodo v prihodnje upravljali s proizvodnimi lokacijami za celo Evropo, obenem naj bi ohranili glavni razvojni center za Evropo, najbolj odmeva ključna besedna zveza selitev uprave. "Trenutna situacija v podjetju, načrti novega vodstva in razpoloženje zaposlenih so daleč od obljub in zavez, ki so jih novi lastniki dajali ob prevzemu družbe. Ocenjujemo, da je dobro leto dni po prevzemu Gorenja s strani kitajskega Hisensa stanje že postalo kritično," je danes v protestnem pismu, naslovljenim na predsednika vlade Marjana Šarca, ki ga je v vednost med drugim poslal tudi gospodarskemu ministru Zdravku Počivalšku, zapisal velenjski župan Bojan Kontič.

Ne le 176 delovnih mest, ki niso vezana direktno na proizvodnjo, tudi 190 proizvodnim delavcem, zaposlenim za določen čas, pogodb v Gorenju ne bodo podaljšali. (Slika je simbolična)
Andrej Petelinšek
Velik proizvodni kompleks Velenja so novi lastniki nameravali razširiti s tovarno teelvizorjev. A te še ni. 
Andrej Petelinsek
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta