Kaj izbrati, da ostanemo mobilni in obenem svobodni? Kolo, rolko, skiro ali avtomobil?

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Rolka, skiro in skiro so pogosta prevozna sredstva, še posebej v mestnem prometu. 
Arhiv Naročnika

Večina ljudi mobilnost enači s svobodo, to pa pogosto povezuje z varnostjo. Lahko bi torej rekli, da ljudje stremimo k varni mobilnosti.

Človekova želja po mobilnosti je stara več tisoč let, sega v čas izuma kolesa. Ljudje smo se vedno čutili posebne, če smo se lahko premikali hitreje, kot to zmoremo s pomočjo lastnih nog. Kolesa, motorji in avtomobili pa tudi letala so povzročili več revolucij, postali so celo statusni simboli posameznih generacij. In čeprav (naj)mlajše generacije ne prisegajo (več) na avtomobile, mobilnost še vedno dojemajo kot ultimativno svobodo, pa čeprav jo uživajo prek rolerjev, skirojev ali električnih koles. Potreba po svobodi, neoviranem gibanju in dinamičnosti oblikujejo življenjski stil sodobnega človeka.

Družina z različnimi prevoznimi sredstvi kot so kolo, rolka, skiro in avtomobil. 
Arhiv Naročnika

Spremenjena pravila »igre«

Nove zahteve sodobnega načina življenja ter nove možnosti, ki jih zagotavlja tehnološki napredek, so botrovale razvoju novih in raznolikih oblik mobilnosti ter prevoznih sredstev. Sodobna prevozna sredstva mestne mobilnosti, kot so rolka, kolo, skiro in njihove električne različice, so dostopne praktično vsakomur. Z njimi se vozimo v službo ali šolo, do trgovine ali interesne dejavnosti. Sami ali v družbi.

Električni skiro sodi na pas za kolesarje. 
Shutterstock

Zavarovanje za sodobno življenje

Kot odgovor na nove okoliščine življenja, predvsem v urbanem okolju, je Zavarovalnica Triglav, kot prva zavarovalnica v Sloveniji, uvedla AvtoMobilno zavarovanje. Gre za nadgrajeno avtomobilsko zavarovanje ki edino v Sloveniji posamezniku omogoča, da poleg avtomobila zavaruje tudi ostala prevozna sredstva klasične ali sodobne oblike mobilnosti, kot so rolka, skiro,  električni skiro in kolo. Omogoča tudi možnost zavarovanja odgovornosti in asistence kolesarjev ter uporabnikov posebnih prevoznih sredstev ter zavarovanje rehabilitacije po nesreči v prometu in  zavarovanje prtljage, ki se nahaja v ali na prevoznem sredstvu.

Skupina najstnikov se zabava z rolko 
Shutterstock
»Si predstavljate, da vam zavarovanje krije škodo, ki ste jo vi ali uporabniki vašega prevoznega sredstva (avtomobila, rolke, skiroja, kolesa) povzročili tretjim osebam? Si predstavljate, da se vam poškoduje rolka, vam zmanjka baterije na električnem skiroju ali pa strga veriga na kolesu ter imate možnost poklicati asistenco, ki vam nudi prevoz oziroma popravilo vašega prevoznega sredstva? Da, prav te in številne druge situacije iz sodobnega urbanega življenja smo »vgradili« v novo AvtoMobilno zavarovanje,« pojasnjuje Tjaša Kolenc Filipčič, direktorica Službe za marketing v Zavarovalnici Triglav.

Varni tudi v tujini

Morebiti se z električnim kolesom ali skirojem še niste srečali, bi ju pa želeli preizkusiti. Po možnosti na dopustu ali v tujini. Tudi v tem primeru vam bo AvtoMobilno zavarovanje prišlo še kako prav,  saj vključuje zavarovanje odgovornosti kolesarjev in uporabnikov posebnih prevoznih sredstev ne le v Sloveniji, ampak tudi na območju Evrope. Prav tako vključuje pomoč in asistenco tudi v Italiji, Avstriji, na Hrvaškem in na Madžarskem.

Vse bolj priljubljeno prevozno sredstvo postaja tudi kolo. 
Shutterstock
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.