Kdo je bil na Katedrali svobode in kaj napoveduje Dimitrij Rupel

Vanessa Čokl Vanessa Čokl
11.01.2019 14:35

Bo nova stranka? Bo premišljevanje o slovenskih rečeh? Bo nova runda države? Vprašali smo dr. Dimitrija Rupla in pogledali, kdo je bil na sinočnjem internem sestanku somišljenikov.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Parlament Republike Slovenije. Ni zgrajen po načrtih velikega arhitekta Jožeta Plečnika. 
Robert Balen

Bo nova stranka? Bo premišljevanje o slovenskih rečeh? Tudi za čas po letu 2022, po zaključku desetletke Boruta Pahorja v vrhu države? To smo vprašali nekdanjega zunanjega ministra dr. Dimitrija Rupla po sinočnji (nejavni) konvenciji Katedrale svobode, sestanku skupine slovenskih intelektualcev, generalno, sredinske provenience. Razume se, da je Rupel, persona iz osamosvojiteljske generacije slovenske politike, med ustanovitelji, prvopristopniki tega, kar so sinoči uradno pognali, prav tako kot dr. Peter Jambrek, dr. Matej Avbelj, dr. Romana Jordan, dr. Žiga Turk ..., vsi opaženi sinoči.        
Katedrala svobode - Konvencija za nacionalni program je skupina oseb, ki se združujejo in sodelujejo pri izražanju in izmenjavi idej ali mnenj na podlagi ustavne pravice do zbiranja in združevanja po 42. členu slovenske ustave. Udeleženci Katedrale se prostovoljno povezujejo s podobno mislečimi ter se dogovarjajo za skupni namen in pravila delovanja. Katedrala svobode je skupina za premislek in za organiziranje javne razprave, kaj bi bilo treba storiti v Sloveniji, formalni okvir zariše Rupel. "Doslej smo bili kritični do političnega dogajanja v zadnjih letih, predvsem do vlad Pahorja, Bratuškove, Cerarja in Šarca. Zdaj moramo pripraviti alternativno platformo - nacionalni program. Na tej podlagi bo mogoče - če se bomo tako dogovorili - sestaviti primerno ekipo za volitve in za novo rundo slovenske države, ki zdaj po poročilu Economista spada med 'demokracije z napako' (flawed democracies)," je takoj potem precej konkretnejši. 

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta