Združenje Frank je v sodelovanju z Državnim svetom predstavilo izhodišča za ponedeljkov posvet o problematiki kreditiranja v švicarskih frankih. Alojz Kovšča, predsednik državnega sveta, je povedal, da bi banke, četudi niso mogle predvideti negativnih gibanj tečajev za kreditojemalce ob trendih, ki so to nakazovali, morale potrošnike obvestiti, kam lahko to pripelje. Prav tako po njegovem prave vloge, ki jo ima pri zaščiti državljanov, ni odigral regulator, ki ni pravočasno zaustavil odobravanja posojil v švicarskih frankih. "V državnem svetu si želimo sistemske rešitve, ker potrošniki ob posamičnih obravnavah na sodiščih ne bodo zmogli ubraniti svojih interesov," je še dodal Kovšca, ki se tako ne strinja s predlogom finančnega ministrstva, ki je za tako reševanje tega problema. Kot so napovedali skupaj z Združenjem Frank, ki ga vodi Matjaž Sušnik, bodo na posvetu z gosti iz Slovenije in tujine opozorili na problematiko 16.000 posojilojemalcev v švicarskih frankih in nujnost zakonodajne rešitve ter morebitne posledice za državni proračun, če pride ta problematika pred evropsko sodišče za človekove pravice. Kot je povedal Sušnik, se bodo iz prve roke seznanili tudi z rešitvami iz drugih držav.
Kovšca je še napovedal, da bodo po posvetu v državnem svetu počakali na odziv zakonodajne veje oblasti, vmes pa bodo pripravili svoj predlog zakonodajne rešitve.
Na posvetu so predstavili tudi novo publikacijo z zbranim dokaznim materialom, ki potrjuje, da so krediti v švicarskih frankih sistemski problem in da so banke vedele, kako velikim tveganjem z odobravanjem teh kreditov izpostavljajo svoje komitente, je še dodal Sušnik. Predstavili pa so tudi pisni izjavi dveh neimenovanih bančnih uslužbencev, tako imenovanih žvižgačev. Prvi je izjavil, da so v njegovi banki dobili navodila, naj stranke poskusijo prepričati za najem posojila v švicarskih frankih, drugi pa, da je na podlagi lastnega izračuna poskusil nadrejene opozoriti pred tovrstnimi posojili, a ga niso poslušali.