"Ta dogovor nam ne omogoča načrtovanega in takojšnjega pričetka proizvodnje v Hočah," so sporočili in dodali, da je družba sprejela zaveze do poslovnih partnerjev glede dobave avtomobilov v dogovorjenih rokih, ki jih morajo izpolniti.
Ker trenutno v Hočah tega ni mogoče izvesti, bodo ta del proizvodnje začasno opravljali v graški tovarni z uvedbo dodatnih izmen. "Upamo, da bo dokončna rešitev za čim prejšnji zagon naše tovarne v Hočah najdena v čim krajšem času," so zaključili.
Včeraj so namreč omenjeni deležniki sklenili dogovor, ki predvideva, da bo vlada že danes dobila v obravnavo predlog za dopolnitev Lex Magne, obravnavali pa naj bi ga prihodnji teden. Rovo je namreč v nedeljo vlado pozval, naj Lex Magna dopolni tako, da vanj doda člen, po katerem bi ne glede na 69. člen zakona o vodah investitor, v tem primeru graška Magna Steyr, lahko gradil objekt za namen strateške investicije na razvojnem območju.
"Želeli smo, da se prizna veljavnost 69. člena zakona o vodah, kar smo dosegli. In ohranili delovna mesta in možnosti za nova. Tudi mi smo stisnili zobe, izjeme potrjujejo pravila in blaginja ljudi ima v tem konkretnem primeru prednost. Seveda se zahvaljujemo ministroma in županu za ustvarjalno izmenjavo mnenj in še posebej predsedniku vlade, ki je takoj po doseženem usklajenem dogovoru sprejel predlog za uvrstitev na dnevni red vlade prihodnji teden," je sinoči Marinček komentiral naš članek, v katerem smo poročali o omenjenem sestanku.