Načelnica Generalštaba Slovenske vojske Alenka Ermenc je danes ponovno zatrdila, da je v dobri kondiciji in opravilno sposobna, ter napovedala, da bo odgovorno izvajala nalogo, ki jo je sprejela. Nedeljsko poročanje Požareporta o svojem zdravstvenem stanju je demantirala, Požareport pa kazensko ovadila zaradi laži in opravljanja, je pojasnila, potem ko je z ministrom za obrambo Karlom Erjavcem predsedniku republike in vrhovnemu poveljniku Borutu Pahorju predstavila poročilo o pripravljenosti Slovenske vojske.
V Slovenski vojski so že v ponedeljek demantirali pisanje Požareporta, da naj bi se bila Ermenčeva zdravila v ljubljanski psihiatrični kliniki. Od 9. do 21. marca je bila zaradi bolezni v domači oskrbi, potem pa vsak dan več kot deset ur na delovnem mestu. Poročanje Požareporta so v Slovenski vojski označili za laži.
Ugibanja o zdravju prve ženske na čelu Slovenske vojske so se pojavila, ker je bila daljši čas odsotna. Ugibalo se je, ali se je v bolniško umaknila zaradi političnih pritiskov. Češ, vojska težko prenese, da ji načeljuje ženska.
Ermenčeva je danes na temo morebitnih političnih pritiskov spomnila na izjave v času, ko je sprejela vlogo namestnice načelnika Generalštaba Slovenske vojske in so jo spraševali o enakih možnostih v karieri. Pojasnila je, da je imela zdravstveni izziv, kot ga ima verjetno še kdo in ga je imel tudi kakšen načelnik pred njo, pa se o tem ni tako polemiziralo kot v njenem primeru. Glede na to bi danes morda o nekaterih zadevah povedala drugače, kot je v lanskem intervjuju, je rekla.
Kdor trdi ali raznaša kaj iz osebnega ali družinskega življenja kakšne osebe, kar lahko škoduje njenemu dobremu imenu, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh mesecev, piše v kazenskem zakoniku. Če je dejanje storjeno s tiskom, po radiu, televiziji ali z drugim sredstvom javnega obveščanja ali na spletnih straneh ali na javnem shodu, se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.