Neporavnani računi? Podizvajalec pri obnovi hotela na Bernardinu zaprl dosoptno pot

STA, M.R.
07.05.2020 15:53

Na ograjenem območju gradbišča Hotela Histrion na Bernardinu je eden od podizvajalcev zaprl dostopno pot, podjetje Riko kot izvajalec del pa že ureja situacijo, so pojasnili v Savi Turizem. Do svojevrstnega protesta naj bi prišlo zaradi domnevno neporavnanih računov, pri čemer so v Savi Turizem Riku poravnali vse finančne obveznosti.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Bernardin
Boris Vugrinec

Eden od podizvajalcev pri prenovi Hotela Histrion je zaprl dostopno pot na ograjenem območju gradbišča. Gre sicer za področje, ki je dostopno zgolj izvajalcem del. Podjetje Riko kot glavni izvajalec del pa je že v kontaktu s podizvajalci in urejajo situacijo, so povedali v Savi Turizmu.
Ob tem so v družbi poudarili, da so Riku kot glavnemu izvajalci del v okviru projekta prenove Hotela Histrion, vključno s prenovo kopališča in wellnessa, poravnali vse finančne obveznosti po pogodbi, račune za januar in februar 2020 pa so poravnali celo predčasno. Prav tako so od glavnega izvajalca pred plačilom zahtevali potrdilo, da tako sam kot podizvajalci nimajo zapadlih obveznosti.
Do "nesporazuma" je sicer prišlo zaradi domnevno neporavnanih računov med dvema podizvajalcema, pri čemer si Riko prizadeva, da bi nastalo situacijo čim prej rešili, so še navedli.

Za več kot 400.000 evrov odprtih postavk

Kot so danes poročale Primorske novice, je podizvajalec, družba Amonikaden iz Maribora, ki je pri prenovi hotela in bazena opravljal rušitvena in gradbena dela, v sredo s tovornjaki protestno blokiral dostopno pot. Podjetje naj bi sicer dobilo plačanih okoli 600.000 evrov za opravljeno delo.
Problem pa je nastal pri plačilu dodatnih del, ki bi jih moralo po mnenju delovodje Marjana Žumra delno plačati podjetje Diate, saj so delali kot njihov podizvajalec, delno pa sam Riko, saj se je njihov vodja gradbišča neposredno z Žumrom na gradbišču zmenil zanje. Odprtih postavk je po trditvah Žumra za 420.000 evrov. V Riku so za časnik sicer pojasnili, da gre za spor med podizvajalcema in da se v zgodbo ne čutijo vpletene.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta