Od ponedeljka spremembe na slovenski meji, na zelenem seznamu ni več nobene države Evropske unije, rdeči seznam pomeni karanteno, razen če ...

10.10.2020 20:11

Rdeči seznam pomeni, da po prehodu meje sledi karantena. Razen z negativnim testom na covid-19 ali če izjeme ne določajo drugače. Italija je še vedno na oranžnem seznamu, sporočajo iz vlade.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Andrej Petelinšek

Vlada je na sobotni dopisni seji spremenila odlok o odrejanju in izvajanju ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni covid-19 na mejnih prehodih na zunanji meji, na kontrolnih točkah na notranjih mejah in v notranjosti Republike Slovenije.

To pomeni, da od ponedeljka, 12. oktobra, na tako imenovanem zelenem seznamu, ki pomeni vstop v Slovenijo brez karantene, ni več nobene države članice Evropske unije oziroma schengenskega območja. Ostanejo pa na zelenem seznamu tretje države Avstralija, Nova Zelandija, Srbija in Urugvaj.

Rdeči seznam pomeni, da po prehodu meje sledi karantena. Razen z negativnim testom na covid-19 ali če izjeme, tako kot že doslej, ne določajo drugače.

Rdeče so, ko gre za prihod v Slovenijo, EU-države v celoti ali vsaj njihovi administrativni deli.

Na slovenskem rdečem seznamu bodo (tudi) od ponedeljka v Avstriji administrativna enota Dunaj, Belgija v celoti, v Bolgariji administrativna enota Blagoevgrad. Češka je v celoti rdeča. 

Danska: administrativna enota Hovedstaden, regija glavnega mesta, Estonija: administrativna enota Ida-Viru. Francija: vse administrativne enote razen administrativne enote Grand-Est, francosko čezmorsko ozemlje Francoska Gvajana, francosko čezmorsko ozemlje Guadeloupe, francosko čezmorsko ozemlje Sveti Martin, francosko čezmorsko ozemlje La Réunion.

Na Hrvaškem so rdeče administrativne enote Brodsko-posavska, Dubrovniško-neretvanska, Liško-senjska, Požeško-slavonska, Splitsko-dalmatinska, Virovitiško-podravska.

Irska. Rdeči so Dublin, Cavan, Donegal, Leitrim, Monaghan, Sligo. Islandija je v celoti na rdečem seznamu. V Litvi administrativna enota Šiaulių. Ves Luksemburg je rdeč.

Na Madžarskem na rdečem seznamu še naprej Budimpešta. Pa tudi administrativne enote Csongrád-Csanád, Gyor-Moson-Sopron, Pest in Vas. 

Nizozemska: vse administrativne enote razen Zeeland in Limburg. Nizozemsko čezmorsko ozemlje Aruba. Nizozemsko čezmorsko ozemlje Saint Maarten. Portugalska: na rdečem seznamu administrativna enota Lizbona.

Romunija: administrativne enote Alba, Bacău, Bihor, Brăila, Brașov, Bukarešta, Caras Severin, Cluj, Covasna, Neamt, Iasi, Ilfov, Prahova, Vâlcea, Vaslui so rdeče. 

Španija je v celoti na rdečem seznamu.

Švica: administrativna enota Ženeva in administrativna enota Vaud. 

Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske: administrativna enota Severna Irska, administrativna enota Severna Anglija, administrativna enota Severozahodna Anglija, administrativna enota Wales, administrativna enota Yorkshire in Humberside, administrativna enota Škotska, Britansko čezmorsko ozemlje Gibraltar.

Rdeči seznam še naprej velja tudi za vstop v Slovenijo iz številnih tretjih držav, tudi iz Bosne in Hercegovine, Črne gore, Kosova, Severne Makedonije, pa tudi Rusije in ZDA ...

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta