Damjan Belič bo še naprej ostal član nadzornega sveta. Za novega predsednika nadzornega sveta so nato nadzorniki imenovali Igorja Kržana.
Kar se tiče dnevnega reda današnje seje so bile v zraku so bile tudi kadrovske odločitve, a razen menjave na čelu nadzornega sveta do menjav v upravi očitno ni prišlo. Točka o kadrovskih zadevah tudi sicer ni bila na dnevnem redu, a bi bilo to možno uvrstiti na sami seji. V medijih je bilo sicer govora predvsem, da naj bi na čelu holdinga v kratkem prišlo do menjave, žezlo pa naj bi od Lidije Glavina prevzel Andrej Božič.
Božič, sicer najbolj znan kot tisti, ki je Steklarno Hrastnik poslovno prestrukturiral v eno uspešnejših slovenskih podjetij, je mandat člana uprave SDH začel ta teden, s tem in decembrskim prihodom Boštjana Kolerja pa je uprava SDH postala tričlanska in s tem zakonsko popolnjena.
A od imenovanja novih članov uprave ter tudi nedavnega imenovanja nove nadzornice Karmen Dietner se v medijih omenja, da bi se lahko predsednici uprave Glavini, ki je sicer v času vodenja holdinga izpeljala nekaj odmevnih primerov na čelu s prodajo NLB, zamajal stolček. Po neuradnih informacijah nekaterih medijev naj bi se nadzorniki s predsednico uprave dogovarjali o sporazumnem odhodu s funkcije. Belič teh informacij pred današnjo sejo ni hotel komentirati.
V primeru odhoda Glavine iz uprave bi bila ta sicer spet dvočlanska, a s tem vseeno normalno operativna.
Za tak scenarij se po neuradnih podatkih časnika Delo že od prevzema vodenja vlade zavzema največja vladna stranka LMŠ, v zadnjem obdobju pa tudi SMC, ki jo je prej podpirala.
Med drugim naj bi izgubila zaupanje gospodarskega ministra Zdravka Počivalška, zlasti kar zadeva uresničitev turistične strategije, v okviru katere si država prizadeva, da bi prevzela nadzor v treh pomembnih hotelskih družbah - Sava Turizem, Istrabenz Turizem in Hoteli Bernardin - ter to preprečila srbskemu poslovnežu Miodragu Kostiću.
V ta namen naj bi država za prevzem Save razmišljala celo o dokapitalizaciji SDH, Počivalšek pa si želi, da bi do dokončne privatizacije turističnih podjetij za izboljšanje njihovega poslovanja poskrbela posebna turistična enota znotraj upravljavca državnega premoženja.
Obravnavali tudi naložbe v turizem in Dars
Sicer pa ej na seji nadzorni svet med drugim dal soglasje k Programu dela notranje revizije SDH za letošnje leto in k večletnemu načrtu delovanja notranje revizije SDH v obdobju do leta 2021. Dali so tudi soglasje k poslovno finančnemu načrtu za letošnje leto ter soglasje k dopolnitvi letnega načrta upravljala kapitalskih naložb, ki se nanašajo na Dars.
Na seji so se nadzorniki seznanili tudi s pregledom uresničevanja načrta prestrukturiranja družbe Sava d.d. in predlogom za dopolnitev letnega načrta upravljanja, ki se nanaša na turizem.