V burnem začetku tedna za stranko SMC, ko jo je zapustila ministrica za delo Ksenija Klampfer, nezadovoljstvo pa je v pismu vodstvu izrazil še Miro Cerar, se je zdaj odzval šef stranke Zdravko Počivalšek. Predsednik stranke obžaluje odločitev Klampferjeve, ki je zanj presenečenje, navajajo v sporočilu za javnost. Presenetljivo je "zlasti v luči tega, da je mag. Klampfer pred tremi meseci postala podpredsednica stranke. Res so se politične okoliščine v zadnjih tednih precej spremenile, vendar to vodstva stranke ne bi smelo odvezati odgovornosti do svojih volivk in volivcev ter do iskanja rešitev v dobro države".
V nadaljevanju piše, da način sporočanja svoje odločitve, kar je Klampferjeva storila skorajda istočasno predsedniku in tudi medijem, najbrž razgalja pravo ozadje njene odločitve. To pa je "popuščanje pod težo javnega pritiska na SMC, da svoje prihodnje politične odločitve podredi interesu drugih strank". Počivalšek sporoča, da je razumljivo, "da imamo različne poglede na nastalo situacijo in na prihodnje delovanje tako stranke kot države. Vendar bi bilo prav, da se o tem pogovorimo. Loputanje z vrati je hipno res lahko všečno, a obenem politično nezrelo".
Kot je zapisano v sporočilu, dosežke dela ministrice cenita tako stranka kot njen predsednik: "To ji je večkrat tudi osebno povedal. Učinki ukrepov, za katerimi je stala in se osebno močno izpostavila, so in bodo vidni še dolgo po tem, ko vlada, katere del je, ne bo več delovala. Mnoge je lahko izpeljala zato, ker je imela za seboj politično zaslombo tudi v lastni stranki. Trditi drugače je nepošteno."
V SMC pojasnjujejo: "Predsednik stranke je pozorno prebral očitke mag. Klampfer na račun vodenja stranke. Stranka modernega centra je bila in ostaja v nečem zelo liberalna: v strpnosti do različnih stališč. Vedno so bili v stranki različni pogledi na vprašanja in izzive. Tudi sedaj, ko je po odstopu predsednika vlade ves politični prostor potisnjen v navidezno nujo po sprejemanju rokohitrskih odločitev, je tako. Ne predsednik ne vodstvo stranke si ne domišljata, da bo do dokončne odločitve stranke o tem, kako naprej, vodila pot miselnega enoumja in podleganja koristoljubnim argumentom". V tem oziru pa razumejo tudi pismo ustanovitelja in prvega predsednika stranke Mira Cerarja, "kot izraz lastne volje in mišljenja, do katerih ima v SMC vsakdo vso pravico". A vendarle, ocena politične situacije, kot jo je v pismu izrazila Klampferjeva, je po mnenju predsednika stranke "pomanjkljiva in ne temelji na dejstvih, ampak površni nabirki pol- in neuradnih informacij".
V SMC izpostavljajo, da je stranka v zvezi s trenutnimi političnimi razmerami "sprejela samo dve odločitvi, in sicer: da se bo pogovarjala z vsemi, ki bodo nakazali izvedljive ideje o oblikovanju morebitne nove vlade, in da se z odstopom predsednika vlade pripravlja na morebitne nove predčasne volitve. Vse drugo je sklepanje na pamet". V trenutkih po odstopu predsednika vlade sporočajo, da šteje, "če si znajo ljudje zaupati in svoje pomembne poteze sporočati v odprtem pogovoru. To je ključ do uspešnega dela skupine in skupnosti".
Javno dopisovanje temu ne koristi, koristi pa pogovor, poudarjajo: "Tega se predsednik stranke dobro zaveda, zato ob številnih obveznostih v službi zadnje tedne vse svoje proste ure preživlja s člani strankinih odborov po vsej Sloveniji. Na te pogovore je bila vabljena tudi mag. Klampfer. Ali se je vabilu odzvala, ve najbolje sama."