"Po drugi strani pa SDS vedno tuli, da je preveč zakonov in podzakonskih aktov," izstreli poslanec Levice Franc Trček po tem tvitu opozicijskega poslanca Tomaža Lisca (SDS).
{twitter}https://twitter.com/TomazLisec/status/1116630884755677184{/twitter}
"Marca smo imeli pa dve seji. Res pa se bo vlada morala začeti bolj resno ukvarjati z določenimi zadevami, na primer s problemom družinskih zdravnikov," doda Trček.
Pet zadev, ratifikacije, tri zadeve pogojno, samo to je pisalo v terminskem planu za aprilsko sejo, ki se začne v ponedeljek, 15. aprila, in je bilo na najzgodnejšem urniku za to še načrtovanih šest dni. Je zmanjkalo zakonov? "Že 14 dni vemo, da bo redna aprilska seja državnega zbora dvodnevna," Večeru odgovarja vodja poslanske skupine SD Matjaž Han. In da kratkost nima nič s pripravami na velikonočne praznike: "Bolje manj, kot pa da sprejmemo kakšno neumnost." Potem pa le prizna, da "tako kratke seje" že dolgo ni bilo. A bo po veliki noči še izredna seja, ko bodo poslanci med drugim odločali o dohodninskih spremembah oziroma o z dajatvami manj obremenjenem regresu po novem.
Poslanci na sejah sedeli 6 let
V 25 letih (do 2017) so vse seje državnega zbora skupaj trajale 2125 dni oziroma 5 let in 10 mesecev oziroma 12.522 ur oziroma 521 dni, so izračunali v parlamentu. A je treba dodati, da trajanje razprav ni bilo zmeraj časovno omejeno, zdaj pa je. Vodje poslanskih skupin čas posamezne točke dnevnega reda določijo pred vsako sejo na kolegiju predsednika državnega zbora in ga običajno ne porabijo do zadnje sekunde, tudi ko poslanci v veliki parlamentarni dvorani sedijo dneve in dneve.