Raziskava pokazala: Vse več Slovencev prepričanih, da gre situacija na bolje, o ukrepih vlade pa, da so premalo strogi

A.L.
19.03.2020 15:38

"Dobra četrtina anketiranih izraža visoko stopnjo zaskrbljenosti, ta je postala vsesplošna in dosega 86 odstotkov vprašanih," v raziskavi piše Valicon.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Fotografija je simbolična.
Sašo Bizjak

Agencija Valicon je tvitnila, da nova meritev o širjenju koronavirusa v Sloveniji kaže, da je zaskrbljenost vsesplošna, a pogled na razvoj dogodkov se je izboljšal - 41 odstotkov vprašanih meni, da gredo stvari v zvezi s širitvijo na bolje, teden dni nazaj je bilo takšnih le 14 odstotkov.
"Dobra četrtina anketiranih izraža visoko stopnjo zaskrbljenosti, ta je postala vsesplošna in dosega 86 odstotkov vprašanih. A hkrati s tem se je občutno popravila ocena razvoja dogodkov, saj zdaj precej več  ljudi kot pred tednom dni meni, da gredo stvari v zvezi s širjenjem koronavirusa na bolje," v svoji raziskavi ugotavljajo pri Valiconu. 
{twitter}https://twitter.com/VALICONGROUP/status/1240635643434348545{/twitter}
Zaskrbljenost zaradi širjenja novega koronavirusa je vsesplošna, izraža jo 86 odstotkov vprašanih, kar je deset odstotnih točk več kot pred enim tednom, poroča Valicon. Spremenilo se je tudi razmerje med tistimi, ki so zelo zaskrbljeni, in tistimi, ki so zmerno zaskrbljeni – prvih je zdaj 27 odstotkov (teden dni nazaj 19 odstotkov), drugih pa še vedno blizu 60 odstotkov (59 odstotkov, pred tednom dni 57 odstotkov). "Razmerje med zmerno in zelo zaskrbljenimi je torej zdaj 2:1, še pred tednom dni je bilo 3: 1. Rast deleža zelo zaskrbljenih je statistično značilna. Sklenemo lahko torej, da se je v tednu dni stopnja izražene zaskrbljenosti občutno in značilno povečala, tako da danes lahko govorimo o vsesplošni zaskrbljenosti."

Kako ljudje ocenjujejo delo vlade?

Valicon v raziskavi ugotavlja, da je med šestimi ponujenimi izbirami načina doživljanja zadnjih dni, v zvezi s širitvijo koronavirusa v Sloveniji, še vedno in še bolj izrazito, največ na prvo mesto postavlja skrb za lastno družino (81 odstotkov, prej 73 odstotkov). "Na drugem mestu ostaja skrb, da se to ne bo kmalu končalo (51 odstotkov, ni razlike glede na teden dni nazaj). Na tretjem mestu sta skrb za lastno zdravje (44 odstotkov, ni spremembe),ter gospodarske posledice (43 odstotkov, pred tednom dni 40 odstotkov). Statistično značilno pa se je znižal delež tistih, ki pravijo, da čutijo splošno zaskrbljenost (42 odstotkov, pred tednom dni 35 odstotkov)."
Kako ljudje ocenjujejo delo vlade? Dobrih 60 odstotkov vprašanih meni, da so ukrepi Vlade RS premalo strogi (61 odstotkov), da so ravno pravšnji, pa meni 35 odstotkov vprašanih. "Statistično značilno nižji je delež tistih, ki menijo, da so ukrepi preveč strogi, ta zdaj znaša 5 odstotkov (pred tednom dni 8 odstotkov)," v raziskavi še piše Valicon.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta