Spomnil je tudi, da so sprostili vse varčevalne ukrepe na področju socialnih transferjev, za kar je bilo namenjenih približno 58 milijonov evrov. Približno 86 milijonov evrov pa so namenili za ohranitev višine denarne socialne pomoči po 1. januarju 2019.
Kot je dejal, se je vlada konec leta 2018 odločila, da ohrani za 30 odstotkov višji znesek denarne socialne pomoči. S tem so preprečili, da bi 3599 oseb in družin izgubilo denarno socialno pomoč, 52.486 samskim osebam in družinam pa bi se denarna socialna pomoč precej znižala.
"In najprej v mandatu te vlade smo skupaj z vami, mimo socialnega dialoga in Ekonomsko-socialnega sveta, zaradi česar imamo danes tudi težave, dvignili minimalno plačo za 4,5 odstotka, naslednji dvig pa bo januarja 2020, ko se bo hkrati iz minimalne plače izločilo še dodatke," je še spomnil Šarec.
Da se je v času konjunkture, ko na trgu dela v Sloveniji primanjkuje delavcev, število prejemnikov denarne socialne pomoči znatno povečalo, pa po njegovih besedah kaže na to, da "tukaj nekaj ne štima".