Taksisti bodo še večji reveži

Uroš Esih Uroš Esih
07.11.2016 21:43
Če želi Slovenija ostati vsaj približno socialna država, potem na slovenski trg ne sme spustiti podjetja Uber, od vlade zahtevajo sindikalisti
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj

Medtem ko se je minister za javno upravo

Boris Koprivnikar

zelo zagrel za prihod Uberja v Slovenijo, pa na strani civilne družbe in sindikatov vlada bistveno večja mera zadržanosti, pa tudi odkritega nasprotovanja. Nekateri nasprotniki prihoda Uberja v Slovenijo, Sindikat Mladi plus, Svobodni sindikat Slovenije, Gibanje za dostojno delo in socialno družbo in Svetovalnica za migrante, so se včeraj zbrali pred Koprivnikarjevim ministrstvom v Ljubljani, kjer so predstavili svoje argumente proti prihodu ameriške multinacionalke na slovenski trg, saj gre za podjetje, ki ima po njihovo korist na podlagi nižanja standardov dela in prekarizacije delovne sile.

Kdo piše zakonodajo v Sloveniji

Goran Lukič

iz Svetovalnice za migrante se je sprva obregnil ob zelo čuden način spreminjanja zakonodaje v korist multinacionalk, v "Koprivnikarjevem" primeru Uberja. "Sprašujemo se, ali je multinacionalka tista, ki piše zakonodajo v Sloveniji," se je retorično vprašal Lukič in v isti sapi dodal, da Uber predstavlja izmikanje delovni in socialni zakonodaji, predstavlja pa tudi ne samo nelojalno konkurenco, ampak v bistvu dumping na področju socialnih in delavskih pravic. "Imamo delovno zakonodajo in ne moremo pristati, da predstavniki vlade legitimirajo nezakonit poslovni model," je izpostavil Lukič.

David Švarc

Uber je delodajalec, a to vlogo zanika

Tea Jarc
Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta