Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije (AKOS) je na podlagi podatkov, ki jih je posredovalo 56 operaterjev, objavila analizo produktov in storitev na maloprodajnem trgu širokopasovnega dostopa. Iz analize je med drugim razvidno, da je bil v opazovanem obdobju četverček (internet + televizija + stacionarna telefonija + mobilna telefonija) še naprej največkrat izbrana ponudba končnih uporabnikov, sledi ji trojček (internet + televizija + stacionarna telefonija), katerega delež sicer rahlo upada. Za četverček se je odločilo 2,12 odstotka več uporabnikov kot leto prej.
Kar 87,38 odstotka širokopasovnih priključkov je vsebovalo tudi storitev televizije, ugotavlja AKOS, povprečno število TV-programov, ki so bili vključeni v osnovni paket, je bilo 152, medtem ko je največkrat izbrana kombinacija storitev vključevala 198 programov. Manj kot polovica končnih uporabnikov (46,46 odstotka) se je v opazovanem mesecu, to je bil december 2018, odločila doplačati za dopolnilne storitve (časovni zamik, programski dodatki, zakupljene minute klicev, video na zahtevo), povprečno doplačilo teh je znašalo 10,47 evra.
• 31,7 milijona evrov so v decembru 2018 uporabniki operaterjem plačali za širokopasovne storitve.
• Največji delež širokopasovnih priključkov pripada optičnemu dostopu, in sicer 37,2 odstotka, bakrenim tehnologijam 33,2 odstotka, kabelskemu dostopu 27,8 odstotka in brezžičnim tehnologijam 1,8 odstotka.
• V največ slovenskih občinah (54,25 odstotka) so uporabniki v povprečju plačali med 45 in 50 evri mesečno za osnovne storitve.
• V 70 občinah v Sloveniji so za dopolnilne storitve uporabniki v povprečju doplačali manj kot 4 evre mesečno.