Da se Franc Jager umika iz vodenja družinske trgovske verige, ki jo družina obvladuje prek podjetja Jagros, se je razvedelo zgodaj pomladi. Vodenje tega posla je tedaj prevzela mlajša generacija, trije sinovi (iz njegovega prvega zakona), kar je prvič napovedal v marčevskem intervjuju za Večer. A to ne pomeni, da bo nehal delati, je poudarjal že tedaj, rekoč še: "Delati je treba, to je antidepresiv." Napovedal je, da se bo še bolj posvetil gradbeništvu in nepremičninam. In v nekaj mesecih so nekateri nepremičninski posli že dobili realne obrise.
Franc Jager je prek podjetja Gradnje Jager oziroma hrvaškega Jager graditeljstvo, registrirano je v Humu ob Sotli, zgodaj poleti najel edini večji hotelski kompleks na otoku Murterju, ki je zelo priljubljen tudi med Slovenci. Hotel Colentum z 98 sobami in bazenom namerava, če se bo izteklo po načrtih, kot je povedal za Večer, v naslednjih fazah tudi kupiti. Potem ko se mu je uspelo dogovoriti za najem z lastniki, podjetjem Plavi modul, je v nekaj tednih hotel usposobil za odprtje. Colentum je bil sicer zaprt že večji del poletne sezone 2018 in je bil v slabem stanju.
Drugo leto bi startal z obnovljenim hotelom
"To je prehodno obdobje. Objekt smo usposobili do te mere, da normalno deluje in sprejema goste. A s tem se ne bomo ustavili. Načrt je, da zadevo kupimo, res pa je, da zgodba ni preprosta. Veliko stvari je za rešiti, posebno vprašanja zemljišč ob hotelu," pravi Jager. "Rad bi, da se zgodba razplete v naslednjih mesecih, da bi prihodnjo sezono lahko startali z obnovljenim objektom, ki bi imel zvezdico več, torej štiri." Zaradi zaprtega hotela ob znameniti, priljubljeni plaži Slanica, ki je redno na lestvicah najlepših peščenih plaž pri južnih sosedih, so se nemalokrat jezili domačini in lokalne oblasti, saj da cela zgodba - februarja so lokalni mediji pisali, da so se v zaprtem hotelu zaredile podgane - meče slabo luč na tamkajšnji turizem.
"Prišel je Slovenec"
Številni turisti na Murterju so se ob obisku otoka in pogledu na zapuščeno stavbo spraševali, kaj se v resnici dogaja. Letos smo okoli njega v drugi polovici julija, v zadnjih dneh priprav na začetek delovanja, videli veliko delavcev in kombijev, avtomobilov s slovenskimi registracijami. Tudi pozno zvečer so v njem še gorele luči. "Slovenec, slišimo, da je poslovnež z izkušnjami, je vzel zadeve v svoje roke. Po slabih izkušnjah z lastniki v zadnjih letih zdaj končno upamo, da se bodo stvari obrnile na boljše. Za segment gostov, ki želijo hotelske storitve, je na Murterju zelo malo ponudbe, to je rešitev," nam je govoril domačin Stjepan, ki je ob cesti prodajal lubenice, krompir, papriko in paradižnik. "Sezona ni najboljša, trgovcem se je 'odpeljalo', navili so cene, razjezili mnoge ljudi. Takšni se ne bodo vrnili."
Tudi dvorec Jelšingrad?
S tem se Jagrovi nepremičninski načrti še ne končajo. Delo je pred kratkim objavilo, da se zanima za nakup dvorca Jelšingrad v občini Šmarje pri Jelšah, ki propada od konca osemdesetih let 20. stoletja, ko ga je država prodala zasebnim lastnikom. Z javno-zasebnim partnerstvom bi ga pomagala obnavljati tudi občina. Podjetje Jagros je nedavno kupil 4400 kvadratnih metrov stavbnega zemljišča za dvorcem Selo ob Zaloški cesti v Mostah. Zemljišča, ki jih je kupila družba Jagros, so bila na prodaj iz stečaja družbe G Gradnje, na njih je sicer v prostorskih načrtih predvidena stanovanjska gradnja.
17. mesto med najbogatejšimi Slovenci po reviji Manager zaseda družina Jager.
70,7 milijona evrov je vredno njeno premoženje.
40 trgovskih centrov ima krovna družba Jagros, leta 2017 so ustvarili 122,4 milijona evrov prihodkov od prodaje.
580 zaposlenih ima Jagros.