Sandija Češka, dr. Jureta Kneza in Boštjana Bandlja ob tem, da so (so)ustanovili podjetja, ki jih vodijo še danes, povezuje, da so vsi trije uvrščeni na Managerjevo lestvico najbogatejših Slovencev. Pa tudi, da se niso oklepali varnih in relativno dobro plačanih delovnih mest, ampak so si upali tvegati in se preizkusiti v podjetništvu, kjer danes žanjejo uspehe, čeprav se zavedajo, da bi lahko šlo tudi v drugo smer.
Morda z izjemo Jureta Kneza, ki je v podjetju DEWESoft, katerega 61-odstotni lastnik je še danes, nadaljeval svoje strokovno delo razvijanja softwara za natančne merilne naprave, pa Sandi Češko sprva ni verjel v izdelek Kosmodisk za lajšanje bolečin v hrbtenici in križu, prej žena Livija, sam se je projektu in podjetju priključil šele, ko mu njegov takratni podjetniški podvig ni prinašal tako dobrih rezultatov. Podobno je bilo z Boštjanom Bandljem, ki je v državnem HSE od referenta napredoval vse do vodje tržnih analiz, pa je zaradi izzivov, ko sploh ni vedel, kam se podaja, pustil dobro plačano službo. S 7500 evri ustanovnega kapitala in še 40 tisoč evri prihrankov je ustanovil podjetje Belektron, ki se na območju EU ukvarja s trgovanjem z emisijskimi kuponi. Gre za področje, ki je močno regulirano s strani EU in za zdaj še donosno, zato po drugi strani, da ne bi vsega tvegal v tem poslu, Bandelj precej denarja nalaga tudi v nepremičnine, ki so precej stabilnejši trg od emisijskih kuponov, nekaj pa v vrednostne papirje, zlasti takšne z visokimi dividendnimi donosi.
Denar je motivacija, ne pa cilj
Kupnino vložil v nove projekte
Slovenski milijonarji vse bolj bogati
Premoženje sto najbogatejših Slovencev je bilo predkriznega leta 2008 vredno okrogle štiri milijarde evrov. Gospodarska kriza je tudi njihovo premoženje skrčila na 2,5 milijarde evrov v letu 2011, a od takrat je premoženje stoterice najbogatejših na Slovenskem znova v porastu in letos je doseglo že 5,7 milijarde evrov. Še lani je bilo treba za uvrstitev na to lestvico, ki jo pripravljajo pri reviji Manager, imeti pod palcem "le" 20,4 milijona evrov, letos že 24,2 milijona evrov.
Na prvem mestu ostajata zakonca Iza in Samo Login s 689 milijoni evrov premoženja, in to tudi po prodaji aplikacije "Govoreči Tom" in podjetja Outfit 7. S 334 milijoni evrov premoženja jima sledi Sandi Češko (Studio Moderna), temu pa z 210 milijoni evrov Marko Pistotnik, prav tako iz podjetja Outfit 7. Boštjan Bandelj (39,2 milijona evrov) je letos na 37. mestu, Jure Knez (33,1 milijona evrov) na 50. mestu. Če odmislimo, da je lastnik gornjeradgonskega podjetja Elrad International Mariborčan Iztok Lipnik, podravska regija kot edina na lestvici nima niti enega milijonarja.