Poleg puščic kritik, ki jih opozicijske SAB, LMŠ, SD in Levica pošiljajo v posamezne zakonske določbe petega protikoronskega paketa, za nekatere izmed njih ocenjujejo, da niti nimajo prave zveze z ukrepi, jih je razburilo še vodenje seje podpredsednika državnega zbora iz vrst SDS Jožeta Tanka. "Ravno vsega, kar menite o Marjanu Šarcu, ni bilo treba povedati. Bi lahko prihranili za kakšen interni sestanek," je Tanko navrgel po stališču LMŠ-jeve Jerce Korče, razburil pa še z nekaj drugimi komentarji. Ko je SD-jevemu poslancu Matjažu Nemcu, ki je Tanku očital, da ni sposoben vodenja državnega zbora, nima kompetenc in empatije, med postopkovnim predlogom vzel besedo in jo dal NSi-jevi Tadeji Šuštar, so se poslanci razburili, glasno protestirali in udarjali po mizah. "Od tega, da ste pustili oziroma ste si dovolili komentirati stališča poslanskih skupin, do tega, da niste dali poslancem besede, ko so želeli izraziti svoj postopkovni predlog. Vemo, da po poslovniku ima postopkovni predlog absolutno prednost pred vsem. Do tega, da niste opozorili svojih poslanskih kolegov iz vaše stranke SDS, da v dvorani ne smejo nedovoljeno snemati in slikati ostalih poslancev," je Tanku očitala podpredsednica državnega zbora Tina Heferle LMŠ, še preden je večina opozicijskih poslancev nato za čas njegovega vodenja seje dvorano zapustila.
Če bodo razmere narekovale, možen tudi šesti protikoronski paket
Minister za delo Janez Cigler Kralj je ob potrjevanju petega protikoronskega zakonskega svežnja povedal, da dopušča še šestega: "Edina stalnica je sprememba. Če bomo ocenili, da so razmere takšne, da potrebujejo odziv z novim zakonskim paketom, bomo gotovo na to odgovorili na tak način. Vsekakor pa je zdaj pozornost na PKP5 paketu, ki je zelo obsežen in tudi finančno zelo težak." Na kritike in skrb opozicije, da se z nekaterimi zakonskimi določbami na široko odpira vrata privatizaciji zdravstva, je Cigler Kralj odvrnil, da se zavzemajo za vsem dostopno javno zdravstvo: "Če z dosedanjimi rešitvami, ko se je v sistem samo dodajal denar, nismo dosegli bistvenih premikov in dobrih rezultatov pri odpravi čakalnih vrst, bi bilo neumno pričakovati, da z istim manevrom lahko dobimo boljšo rešitev." Veliko prahu je dvignil ukrep, s katerim bi razširili pooblastila policiji in mestnim redarjem, s čimer bi razbremenili zdravstveno inšpekcijo. To so problematizirali tudi v Policijskem sindikatu Slovenije, kjer tovrstno širjenje pooblastil, za katere policisti nimajo pristojnosti, niti za to niso plačani, vidijo kot nedopustno. "Mi smo naše rešitve dobro premislili, vsaj za svoje področje lahko rečem, da smo se 22 ur pogajali s socialnimi partnerji, posvetovali smo se z Lahovnikovo svetovalno skupino in ostalimi deležniki. Zelo težko je v danih razmerah doseči popolno soglasje in so nekatere kritike, jih tudi slišimo in skušamo nanje odgovoriti," odgovarja minister.
Matej T. Vatovec iz Levice je dejal, da gre za kontinuiteto Jožeta Tanka: "Po drugi strani tudi za manever, s katerim je skušal sprovocirati opozicijo in zakriti to, kar počnejo z zakonom, s protikorona paketom pet." Vatovec je vladajočim zopet očital, da epidemijo uporabljajo kot prikladen izgovor za to, da vlada Janeza Janše "počne to, kar počne, si podreja institucije in skuša ugrabiti državo za svoje lastne namene". Da tovrstno početje gotovo ni notranjekoalicijsko dogovorjeno, je medtem prepričan LMŠ-jev predsednik Marjan Šarec, ki meni, da SMC, Desus in "morda celo NSi" vseeno vedo, kaj je to parlamentarizem. Po njegovi oceni, je Tanko le pokazal naravo stranke SDS. "Prepričan sem, da je to akcija SDS. Pa niti ne toliko akcija, takšni so," je še komentiral.