V dveh, ko so bila smučišča na Mariborskem Pohorju najbolj množično obiskana, so imeli policisti na smučeh veliko dela. Ti med svojimi nalogami opravljajo tudi nadzor na smučarskih terenih, v veliki meri pa sodelujejo z upravljavci, ki imajo na smučiščih ves čas svoje nadzornike.
Naloga policistov na smučiščih je nadzor, nam je pojasnil Aleš Paradiž iz policijske postaje Ruše, ki občasno svoje delo opravlja na Areškem Pohorju: "Sem spada opozarjaje smučarjev na njihove dolžnosti in splošna pravila, ki veljajo na smučiščih, torej na deset pravil mednarodne smučarske zveze Fis. Žal se srečujemo tudi s smučarskimi nezgodami, ki se končajo s hudo telesno poškodbo, s posebno telesno poškodbo ali smrtjo. Lažje poškodbe obravnavajo smučarji nadzorniki. Policisti med delom na smučišču ugotavljamo tudi psihofizično stanje smučarjev." Ni treba preveč pojasnjevati, da je pri tem mislil na omamljenost z alkoholom ali, redkeje, mamili. Na Mariborskem Pohorju smučarje nadzoruje dvanajst policistov, delo opravljajo po potrebi, predvsem med vikendi, ob praznikih in v času počitnic.
Največ dela imajo policisti na smučiščih v zgodnjih urah, kasneje se razmere umirijo. Nevarno je tudi v času, ko se smučarji, ki so na tečaju ali v šoli v naravi, vrnejo s počitka ali po kosilu, in takrat, ko pridejo smučarji s popoldanskimi vozovnicami. Največ poškodb beležijo ob zaključku smučanja.
400 evrov globe grozi smučarju, ki je spil kakšen borovničevec preveč