Visoke plače in številne nepravilnosti v zdravstvu

Urška Mlinarič Urška Mlinarič
27.03.2019 16:16

Nepravilnosti pri evidentiranju nadur, njihovem izplačevanju, kljub temu da zaposleni ni opravil rednega dela, in druge nepravilnosti pri izračunavanju dodatkov v zdravstvu je ugotovil inšpektorat za javno upravo

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Nataša Juhnov

Zdravniki že dolgo časa zasedajo večino mest med tisočimi najbolj plačanimi javnimi uslužbenci. Decembrski prvak, ki je zaposlen na Univerzitetnem kliničnem centru v Ljubljani, dela pa tudi na ljubljanski medicinski fakulteti, je dobil 17.252 evrov bruto. Sledi zdravnik z enako zaposlitvijo, ki je v bruto znesku dobil 15.640 evrov. Prvi je ob tem, kot so nedavno razkrili v Financah, v istem mesecu pridelal neverjetnih 300 nadur, drugi dobrih 200. Na ministrstvu za javno upravo razkrivajo še, da tudi sicer najbolje plačani zdravniki - 427 se jih je v drugi polovici lanskega leta nenehno pojavljalo med tisoč najbolj plačanimi javnimi uslužbenci - v povprečju mesečno opravijo 187 nadur oziroma dežurstev. Kako je to mogoče, jasnega odgovora ni. Mogoče pa se del odgovora skriva tudi v poročilu inšpektorata za javno upravo. Ta je v poročilu za lansko leto med nadzorom dvanajstih javnih zavodov, od bolnišnic, klinik do zdravstvenih domov, odkril številne nepravilnosti prav pri izplačevanju dežurstev in delu preko polnega delovnega časa.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta