Po srečanju premiera Roberta Goloba in nekaterih drugih predstavnikov vlade s predstavniki gospodarstva, so sporočili, da so se dogovorili za ustanovitev delovnih skupin za spremembo davčne zakonodaje in za zmanjšanje administrativnih ovir. Po besedah ministra za gospodarstvo, turizem in šport Matjaža Hana, bodo delovni skupini ustanovili prihodnji teden, v okviru teh pa bodo pripravili predloge ukrepov oziroma njihovih sprememb. Delovna skupina za spremembo davčne zakonodaje bo najprej pripravila analizo davčnih obremenitev v Sloveniji. "V drugi fazi bo pripravila ukrepe, s katerimi bi prišli do davčne zakonodaje, ki bo gospodarstvu omogočala konkurenčnost, poleg tega pa ohranila blaginjo v Sloveniji," je še dejal Han.
Delovna skupina za zmanjšanje administrativnih ovir bo med drugim pregledala pripombe na zakon o evidentiranju delovnega časa. "Ko bomo ugotovili, kaj je treba spremeniti, da ne obremenjujemo po nepotrebnem gospodarstva, bomo zakon po potrebi spremenili," je še povedal Han in dodal, da je zadovoljen, da so se s predstavniki gospodarstva dogovorili za dialog, ki bo podlaga za vrnitev v Ekonomsko-socialni svet
Temu je pritrdil tudi predsednik Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) Tibor Šimonka, saj po današnjem srečanju kot je dejal vidi realne možnosti, da se bo to sodelovanje kmalu znova vzpostavilo. Pozdravil je ustanovitev delovnih skupin in pripravo analize vseh obremenitev gospodarstva, saj bo ta pokazalo "celotno sliko", predvsem v primerjavi z drugimi državami. Od delovne skupine za zmanjšanje administrativnih ovir pa Šimonka pričakuje konkretne predloge izboljšav zakona o evidentiranju delovnega časa in predloge za odpravo ovir pri izdaji okoljevarstvenih soglasij.
Dogovorili so se še, da bo gospodarsko stran v skupini za spremembo davčne zakonodaje, ki bo vanjo imenovala pet strokovnjakov, vodil vodja analitske službe na GZS Bojan Ivanc. Delovno skupino za zmanjšanje administrativnih ovir pa direktor Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije Danijel Lamperger. Po današnjem posvetu je ministrstvo za finance že spremenilo strukturo sestave svetovalnega telesa, ki je sprva delodajalske organizacije v začetku januarja pozvalo, da naj imenujejo dva predstavnika v strateški svet vlade za davke. Ob tem spomnimo, da gospodarstveniki in ekonomisti menijo, da sta dobra dva meseca premalo za premišljeno in učinkovito izvedbo davčne reforme. Ekonomist Mojmir Mrak bi denimo raje videl, da davčne reforme ni, ker če bo, bo lahko zaradi naglice naredila več škode kot koristi. Tudi Blaž Cvar, prvi mož Obrtno-podjetniške zbornice dvomi, da je davčna reforma izvedljiva v dveh treh mesecih. "Če bo v enem letu, bomo zelo zadovoljni."