Topla jesen se zares poslavlja in čas bo, da pripravimo bunde, šale in rokavice. Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C, poroča Agencija Republike Slovenije za okolje.
{twitter}https://twitter.com/meteoSI/status/1061883912769753088{/twitter}
Jutri bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, najvišje dnevne od 8 do 13, na Primorskem do 17 °C.
{twitter}https://twitter.com/meteoSI/status/1061989917377658880{/twitter}
V petek in soboto bo v notranjosti Slovenije pretežno oblačno, v gorah in na Primorskem pa precej jasno. Ponekod bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka do zmerna burja. Še nekoliko hladneje bo.
Prihodnji teden velika ohladitev
Po poročanju 24 ur bo v začetku prihodnjega tedna na nebu veliko oblakov. "Ob rahlih padavinah bo tudi po nižinah deloma snežilo, a bo količina padavin zelo majhna. V nadaljevanju tedna je razvoj vremena zaenkrat še zelo negotov. Po nekaterih napovedih se bo zimsko vreme z občasnim sneženjem nadaljevalo, po drugih pa bomo prišli pod vpliv toplejšega jugozahodnega vetra, ki bo mejo sneženja potisnil višje."
"Na sneženje in snežno odejo v Sloveniji vplivajo številni dejavniki. V višjih legah je zaradi nižjih temperatur sneženje bolj pogosto kot v nižjih legah. Zaradi istega vzroka se v višjih legah sneg počasneje tali. Na temperaturo zraka vpliva tudi oblika reliefa. V slabo prevetrenih senčnih kotlinah in dolinah, kamor se steka hladen zrak, se sneg lahko obdrži veliko dlje kot na prisojnih pobočjih in grebenih. Orientacija in tip reliefa določata prostorsko porazdelitev orografskih padavin, ki so v Sloveniji pogoste. Na privetrni strani orografskih pregrad pade običajno več padavin in zato tudi snega kot na zavetrni strani. Od orientacije in tipa reliefa je odvisna verjetnost za nastanek snežnih zametov. Na izpostavljenih legah, kjer so pogosti močni vetrovi (v gorah), se snežne razmere že na zelo majhnih razdaljah močno spremenijo. Nekje je sneg odpihan, drugje nastanejo snežni zameti in tam se sneg lahko obdrži zelo dolgo. Na strmih pobočjih in stenah gora sneg ne obleži in se zbira na snežiščih pod stenami. Na takih snežiščih, ki so različno velika, se sneg lahko obdrži tudi celo sezono," poroča Agencija Republike Slovenije za okolje.