Zakaj imeti doma sončno elektrarno? Odgovor je preprost: ker je v teh kriznih časih, samooskrba z električno energijo več kot dobrodošla. In kako do lastne sončne elektrarne oziroma kakšno sploh izbrati?
"Pri investiciji v sončno elektrarno se v večini primerov odločamo za izvedbo na ključ. S tem si olajšamo delo in zagotovimo strokovnost,"
poudari pravi Igor Kozlar iz podjetja Enertec – Moja elektrarna. Tovrstna izvedba, kot za investitorja v prvi vrsti pomeni nakup od A do Ž brez stresa, vključujoč montažo, zagon in tudi podaljšano garancijo za delovanje sončne elektrarne. Poleg tega omogoča daljinski nadzor in spremljanje elektrarne, redne servisne preglede in urejanje škodnih primerov. Na ta način je investitor praktično brezskrben v trajnostni dobi sončne elektrarne.
Manjši strošek tudi za 90 odstotkov
Igor Kozlar razloži še, da je pričakovana doba trajanja sončne elektrarne 25 in več let, strošek izgradnje pa je je odvisen od velikosti elektrarne:
"Po kW instalirane moči za elektrarne za samooskrbo je strošek med 1000 do 1400 evrov."
"To je ideana priložnost, da si podjetja strošek električne energije zmanjšajo tudi za 90 odstotkov. Za del sončne elektrarne, ki se uvršča med opremo, pa zavezanec lahko uveljavlja olajšavo."
Igor Kozlar pojasni, da v okviru izvedbe projekta za investitorja uredijo vso potrebno dokumentacijo, tudi subvencije Eko sklada, tako da razen podpisa pooblastila investitorju ni potrebno storiti ničesar.
Izberite zanesljivega ponudnika
Pri nakupu sončne elektrarne se obrnite na zanesljivega ponudnika, svetuje Kozlar. Pozorni bodite na reference podjetja, opremo, ki se vgrajuje, strokovni pristop in navsezadnje na ekipo podjetja. Glede na življenjsko dobo elektrarne, pa naj ne bo cena vodilo za izbiro izvajalca. Kajti napake se ponavadi pojavijo šele skozi leta delovanja elektrarne." Podjetje Enertec - Moja elektrarna je zagotovo pravi naslov za vse to!