Minister za kulturo Dejan Prešiček se je danes srečal s predsednikom SD in predsednikom državnega zbora Dejanom Židanom. Včeraj so se stopnjevala pričevanja o neprimernem delu ministra - med drugim mu očitajo neprimeren odnos do delavk in delavcev na ministrstvu ter uporabo službenega vozila v zasebne namene.
PREBERITE več o včerajšnjem dogajanju: Ministrstvo za kulturo: Opozorila pred politizacijo smrti, Šarec zahteva pojasnila od ministra
Prešička na ministrstvu ni nihče prijavil zaradi mobinga
Ministra za kulturo Dejana Prešička, odkar je na položaju, ni nihče na ministrstvu prijavil zaradi mobinga, so sporočili z ministrstva za kulturo, kjer se sklicujejo na informacije svetovalke za pomoč ter informiranje. V preteklosti, leta 2017, je bilo prijav glede mobinga na delovnem mestu 74. "Ministra Prešička po informacijah svetovalke za pomoč ter informiranje od nastopa mandata ni nihče na ministrstvu prijavil za mobing. V preteklosti (npr. leta 2017) je bilo 74 prijav glede mobinga na delovnem mestu," so zapisali na ministrstvu za kulturo. V navedenem obdobju je bil minister za kulturo Tone Peršak. Kot je razvidno z grafičnega prikaza prijav mobinga na ministrstvu za kulturo za zadnja štiri leta, ki so ga posredovali, je število prijav od leta 2014, ko jih je bilo manj kot deset, do leta 2017 strmo naraslo.
Kot eno ključnih ugotovitev za leto 2017 je svetovalka za pomoč ter informiranje o ukrepih, ki so na voljo v zvezi z varstvom pred spolnim in drugim nadlegovanjem na ministrstvu za kulturo, navedla, da je v kolektivih vedno več medsebojnega nagajanja, prikrivanja informacij, zapiranje oseb v pisarne in posledično izolacija posameznikov. Vedno več je starih nerazjasnjenih zadev, ki se vlečejo iz leta v leto, posledično prihaja do obtožb. Ugotovila je tudi, da je premalo osebne komunikacije. (STA)