Na lokalnih volitvah 2018 minulo nedeljo za župana Radencev izvoljenemu kontroverznemu Romanu Leljaku, nekdanjemu prodajalcu avtomobilov (s pravosodno kartoteko), potem pa - tudi sporno - ukvarjajočemu se s povojnimi poboji pa z osvetljevanjem poznejših udbovskih povojnih akcij/likvidacij, tudi na Hrvaškem, naj bi bili po poročanju hrvaških medijev, ki jih povzemajo na Popovih 24 ur, na letališču v Sydneyju preprečili vstop v državo. Leljak naj bi bil šel v Avstralijo promovirat svoj kontroverzni dokumentarni film Mit o Jasenovcu, v katerem negira vojne zločine v hrvaškem taborišču Jasenovac v času druge svetovne vojne. Avstralski organi naj bi bili prejeli anonimno prijavo zoper Leljaka.
Pred Leljakom so Avstralci ukinili vizum že k nacionalizmu nagnjenemu hrvaškemu televizijskemu voditelju Velimiru Bujancu in režiserju Jakovu Sedlaru, ki sta v Avstraliji želela promovirati svoj film Sto let srbskega terorja na Hrvaškem. Tudi takrat so pisali, da je bila prijava anonimna, a se je pozneje oglasila Hrvatica, ki živi v Avstraliji, in na facebooku objavila kopijo prijave, ob tem pa zapisala, da je sama prijavila Bujanca.
Preprečitve vstopa v državo zagovornikom ekstremističnih idej v Avstraliji niso nekaj neobičajnega. Pred časom so vizum ukinili tudi Kanadčanu Gavinu McInnesu, ustanovitelju nasilne neonacistične skupine Proud Boys.
Leljak je v preteklih letih postal priljubljen pri hrvaški politični desnici. V Mitu o Jasenovcu zanika 83.145 žrtev in trdi, da jih je umrlo manj kot 2000.