Na svetovnem prvenstvu je po dnevu premora na sporedu še druga disciplina (poleg kombinacijskih tekem), ki je sicer na tekmah najvišjega ranga v alpskem smučanju ne vidimo, paralelna tekma mešanih ekip. Že posamična paralelna tekma bi bila v tej sezoni alpskega smučanja edina, načrtovana je bila v Lechu, a je nato zaradi pomanjkanja snega odpadla. Mednarodna smučarska zveza Fis glede teh tekem ni enotna. Dodatna posebnost pa je tekma ekip. Ta bo na sporedu šele na finalu svetovnega pokala v Andori. Danes, ko je po 12.15 na sporedu tekma mešanih ekip, bomo torej v Meribelu imeli priložnost videti nekaj nevsakdanjega.
Pravila bodo taka, kot so bila lani na olimpijskih igrah v Pekingu. Sodeluje lahko največ 16 ekip. Rangirajo jih po uspehih tekmovalcev na tekmah za svetovni pokal. V prvem krogu se najmočnejša ekipa pomeri z najslabšo - prva proti šestnajsti. Po istem kriteriju se določijo preostali pari - 2:15, 3:14 ...
Ekipe so sestavljene iz največ šestih tekmovalcev. V posameznem krogu tekmujejo štirje, po dva fanta in dekleti, ki s smučarji nasprotne ekipe tekmujejo po dveh vzporednih progah, rdeči in modri. Vsak zmagovalec dvoboja osvoji točko za ekipo. V naslednji krog tekmovanja napreduje moštvo, ki zbere več točk. Če imata obe ekipi po dve zmagi, šteje boljši skupni čas tekmovalcev.
V zgodovini velikih tekmovanj alpskih smučarjev Slovenija pogosto ni imela svoje ekipe. Drugače je bilo lani na olimpijskih igrah in tudi tokrat bomo Slovenci imeli mešano ekipo. A dejstvo je, da na tekmo Slovenija ne bo šla z najboljšimi tekmovalci. Ti se pripravljajo na naslednje preizkušnje v tehničnih disciplinah.
Tako ne bosta nastopila Žan Kranjec in Štefan Hadalin. Namesto njiju bosta na startu Miha Oserban (pred dnevi je v Trbižu osvojil zlato na evropskih igrah mladih OFEM) in Anže Gartner. Fanta sta se na tekmo uvrstila po internih kvalifikacijah, a na velikih tekmovanjih doslej nista nastopala. Podoben status ima tudi Nika Tomšič. Med vsemi ima nekaj izkušenj s tekem na najvišjem nivoju le Neja Dvornik. Med dekleti je bila za tekmo predvidena tudi Tina Robnik, ki pa se je na treningu v Kranjski Gori nekaj dni pred odhodom na svetovno prvenstvo hudo poškodovala in je že zaključila letošnjo sezono. Pričakovanja pred današnjo tekmo v slovenskem taboru tako niso visoka. Ob siceršnji nepredvidljivosti tekem v paralelnih disciplinah bodo slovenski tekmovalci danes predvsem nabirali izkušnje.
Že v sredo, ko bosta na sporedu paralelni individualni tekmi fantov in deklet, naj bi bilo drugače. To bo uvodni nastop za Žana Kranjca, ki je sedaj najmočnejše orožje slovenske odprave na prvenstvu. Cilji vodstva so bili pred odhodom v Francijo zelo visoki - v vsaki disciplini uvrstitev med deseterico, tudi ena ali dve medalji. Pričakovanja so bila izpolnjena v obeh smukih, torej na vsaki tretji tekmi prvega tedna prvenstva, ko so bile na sporedu hitre discipline. Na startu sredine paralelne tekme v sredo bosta še Štefan Hadalin in Neja Dvornik v ženski konkurenci.