V nedeljo, 7. oktobra 1934, je motosekcija kluba Perun priredila prvo motociklistično dirko na Pohorju. Prijavili so se najboljši dirkači iz vse države, dirkalo se je na 5,5 kilometra dolgi trasi Zgornje Hoče-Reka-Pohorski dom. Strma cesta s kar 22 ovinki je zahtevala od dirkačev vso spretnost. Poskrbljeno je bilo za obiskovalce, saj so z Glavnega trga na Pohorje vozili posebni avtobusi. Nova cesta naj bi bila ena najlepših pri nas, celo lepša od one na Ljubelj, tako da se je prireditvi obetala svetla prihodnost in nemara evropski sloves. "Organizacija ni bila taka, kot bi morala biti, ker so se posamezne dirke zelo počasi vršile, a v glavnem je bila zadovoljiva," piše Mariborski večernik Jutra 9. oktobra 1934. Dirkalo se je v različnih kategorijah, "novinci, motorji do 500 ccm - solo", "motorji do 250 ccm - solo", "motorji do 350 ccm - solo" in "motorji do 500 ccm - solo", preostalih dirk pa zavoljo hude nesreče niso izvedli.
"Okrog 17. ure so startali motorji s prikolico v presledkih ene minute. Ko je startal znani mariborski športnik in funkcionar Perune Ernest Fasching in dirkal približno en kilometer, mu je prišel nasproti v nekem ovinku elektromonter falske elektrarne Ferdinand Ledvinka s svojim motorjem. Fasching je, misleč, da je proga prosta, dirkal s svojim motorjem s polno brzino. V naslednjem trenutku sta motociklista trčila. Sunek je bil strašen, Fasching je ostal sredi ceste hudo poškodovan, krvavel je po vsem obrazu, dvakrat ima zlomljeno levo nogo in roko. Poškodovan je bil tudi na levem očesu. Ledvinka je odletel z motornega kolesa v jarek in si zlomil levo nogo v gležnju. Dobil je še nevarne notranje poškodbe." "Neka gospodična", ki se je s falskim elektromonterjem peljala na motornem kolesu, je v nesreči doživela "živčni šok". Vse tri so reševalci odpeljali v mariborsko bolnišnico.
Nekaj mesecev kasneje je nesreča dobila epilog na sodišču. Poškodovani Fasching je vložil tožbo proti Ledvinki. "Pri obravnavi je bilo zaslišanih več prič, in so nekateri izpovedali, da je Ledvinka zakrivil nesrečo, ker ni upošteval dirkalnih predpisov, dočim so drugi zvračali krivdo na vodstvo dirke," piše Mariborski večernik Jutra 13. januarja 1935. Sodnik dr. Tombak je na koncu Ferdinanda Ledvinko spoznal za krivega in obsodil na štiri mesece zapora, pogojno dve leti ter na plačilo 5000 dinarjev sodnih stroškov.