V govoru po izvolitvi je Škotinja poudarila, da je prihodnost Združenega kraljestva v Evropski uniji ter da bo storila vse potrebno, da bi ustavila brexit.
Liberalni demokrati, ki imajo v parlamentu v Londonu 12 poslancev, vseskozi nasprotujejo izstopu Velike Britanije iz EU.
Liberalnim demokratom je priljubljenost močno upadla po sodelovanju v vladi Davida Camerona, v zadnjih mesecih pa jim podpora znova raste. Na evropskih volitvah konec maja je tako s skoraj 20 odstotki glasov pristala na drugem mestu, za novo stranko Brexit.
Danes do 17 ure po lokalnem času so novega voditelja izbirali tudi britanski konservativci. Po pričakovanjih naj bi njihov predsednik postal Boris Johnson. V pričakovanju, da se bo to uresničilo, je že danes odstopil britanski državni sekretar za evropske zadeve Alan Duncan. "Tragično je, da sedaj, ko bi lahko bili dominantna intelektualna in politična sila v Evropi in širše, vsak dan preživljamo pod temnim oblakom brexita," je zapisal v odstopnem pismu premierki Theresi May.
Že konec tedna je svoje odstope v primeru zmage Johnsona napovedalo več ministrov, med njimi minister za pravosodje David Gauke in finančni minister Philip Hammond. Rezultate volitev bodo konservativci objavili jutri.