Papež Frančišek o cepljenju: Čas je za streznitveno terapijo

STA, Va
10.01.2022 16:15

Odločitve v boju s pandemijo morajo biti jasne, trdne in pregledne ter sprejete na način, da se državljani čutijo vanje vključeni in obenem odgovorni za njihovo izvajanje, je v nagovoru diplomatskemu zboru pri Svetem sedežu povedal poglavar RKC. Omenil je tudi odpor peoti cepljenju in dezinformacije.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Reuters

Papež Frančišek je pozval mednarodno skupnost, naj okrepi cepljenje proti covidu-19, in dejal, da je potrebna neke vrste streznitvena terapija za boj proti neutemeljenim informacijam, ki ljudi odvračajo od cepljenja. 

"Ljudje so dovzetni za vplive trenutne ideologije, pogosto podkrepljene z neutemeljenimi informacijami ali slabo dokumentiranimi dejstvi," je v nagovoru članom vatikanskega diplomatskega zbora opozoril argentinski papež, ki je cepljenje proti covidu-19 v preteklosti že opisal kot dejanje ljubezni.

Pandemija nas po besedah papeža vzpodbuja k nekakšni "streznitveni terapiji", ki nas sili, da se s problemom soočimo neposredno in sprejmemo ustrezna sredstva za njegovo reševanje. Cepiva resda niso "čarobno zdravilno sredstvo", so pa zagotovo najbolj smiselna rešitev za preprečevanje bolezni, je nadaljeval 85-letni Frančišek.

Del krivde za to, da boj proti novemu koronavirusu ni uspešnejši, je pripisal neodločnosti politike in pomanjkljivi komunikaciji odločevalcev s prebivalstvom. Kot je opozoril, morajo biti odločitve v boju s pandemijo jasne, trdne in pregledne ter sprejete na način, da se državljani čutijo vanje vključeni in obenem odgovorni za njihovo izvajanje.

Spomnil je, da načrt, da bi imeli vsi ljudje na svetu enak dostop do cepiv, ostaja iluzija, ter vlade pozval, naj ga zagotovijo. "Odgovornost nas vseh je, da skrbimo zase in za svoje zdravje, to pa pomeni tudi spoštovati zdravje tistih, ki so nam blizu," je po poročanju italijanske tiskovne agencije Ansa izpostavil papež in skrb za zdravje označil kot "moralno obvezo".

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta