Macron skuša v Marseillu na svojo stran dobiti volivce, ki so v prvem krogu glasovali za levičarja Jean-Luca Melenchona. Ta je v pristanišču na jugu Francije dobil kar 31 odstotkov glasov. Za francoskega predsednika je ključno, da si pridobi podporo Melenchonovih volivcev, če hoče čez dober teden zmagati in ostati v Elizejski palači še pet let.
Melenchon je v prvem krogu na nacionalni ravni dobil skoraj 22 odstotkov glasov in je le malo zaostal za Le Penovo. Svoje volivce je pozval, naj v drugem krogu ne dajo glasu skrajni desničarki, a jim obenem ni jasno naročil, naj podprejo Macrona.
Ta si zdaj prizadeva približati se volivcem na levici, čeprav je bil od tam v preteklosti večkrat deležen oznake, da je predsednik bogatih.
Tako je izrazil pripravljenost nekoliko popustiti glede pokojninske reforme in bil kritičen do izjemno visokih zaslužkov vodilnih v francoskih podjetjih.
Pred petimi leti je Macron Le Penovo prepričljivo premagal, ker so ga mnogi volivci podprli zgolj zato, da bi preprečili prihod skrajne desničarke na oblast. Tudi letos je Macron Francoze pozval k zaustavitvi skrajne desnice, a je boj med kandidatoma bolj izenačen.
V Franciji so danes napovedani številni shodi proti skrajni desnici, h katerim pozivajo sindikati in druge organizacije.
Nekdanji svetovalec Le Penove Florian Philippot, ki ob sobotah redno protestira proti ukrepom zaradi koronavirusa, pa je sporočil, da bo njegov današnji protest za shod v podporo Le Penovi.
Skrajna desničarka je bila v petek na shodu Pertuisu na jugu države sicer že tarča protestnikov, ki so jo zmerjali z rasistko.
Zapletla se je tudi v precej neprijetno izmenjavo mnenj z muslimanko, pokrito z ruto, ki ji je med drugim dejala, da se je njen oče 15 let kot vojak boril za Francijo.
V zadnjih dneh je v ospredju kampanje tudi vprašanje prepovedi zakrivanja žensk, ki jo namerava uvesti Le Penova. Macron po drugi strani vztraja, da je nošenje rute stvar izbire posameznice, ter prepovedi nasprotuje.