Modest Motaln: Mladi želimo živeti za prihodnost

Uroš Esih Uroš Esih
16.02.2019 05:47

29-letnik, prvi podpredsednik SLS in član podmladka stranke Nova generacija.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Robert Balen

Koliko SLS, ki je v fazi prenove, dejansko vlaga v politični podmladek? Kakšna vloga mu je namenjena v ustroju stranke?
"Spravno-prenovitveni kongres septembra lani v Novem mestu je jasno pokazal, da stranka želi delati na mladih in želi dati mladim večjo oziroma veliko težo. Kot najmlajši prvi podpredsednik te stranke sem ponosen in vesel, da sem dobil takšno zaupanje na kongresu pri starejši, modrejši generaciji, ki je gotovo pomembno sooblikovala prvo demokratično povojno stranko v Sloveniji. Aprila na programsko-statutarnem kongresu v Žalcu želimo še kaj konkretno dodati in čim več teže dati mladi generaciji, ki prihaja za člani, ki so do sedaj vodili SLS. Moram pa povedati, da nam ni nerodno priznati, da imamo primanjkljaj mlade generacije, zlasti med 15. in 35. letom starosti. Kar bo kdo iz drugih strank težje priznal, mi to priznamo."
Kako boste zapolnili to generacijsko vrzel?
"Imamo odgovor. Na terenu aktiviramo občinske odbore v več kot tretjini slovenskih občin. Na terenu smo zagnali novo akcijo. Računamo na mlajšo generacijo, ki ima prednost pri vodenju občinskih odborov. Prednost želimo dati tako mladim kot ženskam. Želimo kombinirati modrost generacije mojih očetov v navezavi z močno energijo mladih ter preudarnostjo žensk. Intenzivno si prizadevamo zapolniti manko mladih v stranki. Trdim, da bomo do tabora SLS, ki bo maja v Krškem, pridobili vsaj 200 mladih. Mislimo resno in ne blefiramo."
Na spletni strani navajate, da ima podmladek SLS Nova generacija kar 2700 članov. Realne številke so torej bistveno nižje?
"Gre za zastarel podatek, ki ga bomo morali osvežiti. Ocenjujemo, da je v podmladku aktivnih okoli 500 članov. Mnogo mladih se je zaradi starosti premaknilo v redno članstvo. V sami stranki pa je dva tisoč članov, ki imajo poravnano članarino. Ampak komuniciramo pa z vsaj deset tisoč člani. To je velik razkorak, a nobenega ne izključujemo. Če kdo nima plačane članarine, še vedno komuniciramo z njim, a ta kategorija po statutu nima glasovalnih pravic. SLS gradimo kot kombinacijo stranke in civilnega gibanja. Kot primer: nazadnje smo v formatu članov stranke, podjetnikov in civilne družbe v Bruslju z močno delegacijo iskali podporo za različne projekte na področju lesarske industrije, na področju samooskrbe z lokalno pridelano hrano."

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta