Pecivo
Listnato kvašeno pecivo, kot so rogljički in žemljice, so lahko hiter in praktičen jutranji prigrizek, kadar nam za pripravo česa obilnejšega zmanjka časa. A kvašeno pecivo s svojimi glivami kvasovkami draži želodčno oblogo.
Hruške
Lepe zrele rumene hruške so polne surovih vlaknin, ki hitro pospešijo prebavo. Če pa jih jemo na prazen želodec, lahko škodujejo občutljivi sluznici želodca in bolečine so tu. Zato jih je priporočljivo jesti skupaj z žitnimi kosmiči ali kašo.
Jogurt
Čeprav je jogurt zaradi mlečnokislinskih bakterij koristen, pa so te v praznem želodcu žal čisto brez koristi. Kislina našega želodca namreč uniči mlečnokislinske bakterije in to vodi v zakisanost. Najbolje je jesti jogurt kot malico, kakšni dve uri po zajtrku.
Sladkarije
Sladkor je zelo lahko prebavljiv. Če ga zaužijemo na prazen želodec, človeško telo ne more takoj izločiti zadostne količine inzulina, ki bi ta sladkor predelal in ohranil normalno raven v krvi. Še več, sladkor je hrana, ki tvori kislino, ta pa poruši kislinsko-bazično ravnovesje.
Začinjena hrana
Močne začimbe, kot so česen, ingver, čili, poper, v praznem želodcu povzročijo draženje sluznice, to pa lahko povzroči neprijetne krče. Začinjena hrana deluje zelo ostro na prebavni sistem in ga pospeši.
Paradižnik
Čeprav je paradižnik bogat z vitamini in hranilnimi snovmi, se mu moramo za zajtrk izogibati. Taninska kislina namreč povzroči dvig kislosti v želodcu, kar lahko vodi v prebavne težave.
Kumare
Nekatera surova zelenjava je zelo bogata z aminokislinami, tudi kumare. Te lahko povzročijo zgago, napihnjenost, trebušne bolečine, še posebej, če jih jemo na prazen želodec.
Banane
Banane v praznem želodcu povzročijo hiter dvig vsebnosti magnezija v krvi, kar ni dobro za srce.