Pred dnevi smo poročali o družni, ki je prejšnji konec tedna preživela na Golteh. Družina je opozorila na grenko izkušnjo, ki so jo imeli s tamkajšnjimi reševalci. Njihovemu štiriletnemu otroku se je minulo soboto zvečer zdravstveno stanje poslabšalo, težko je dihal, zato je otrokova mati poklicala reševalce. A odgovor, ki ga je prejela, jo je presenetil. Moški na drugi strani telefona ji je povedal, da je družina na Golteh, kamor se reševalci ne bodo odpravili zaradi težavne dostopnosti. Svetoval ji je, naj pomoč poiščejo sami med zaposlenimi v hotelu.
Otroka so starši odpeljali v celjsko bolnišnico, v nedeljo je bilo njegovo stanje boljše, zato se je družina vrnila na Golte. Zvečer, ko se je otrokovo stanje ponovno poslabšalo, so jim prevoz z rešilcem ponovno zavrnili, je poročal 24 ur. Starši so bili ogorčeni. Direktorica Zdravstvenega doma Nazarje Darja Es pa je za Večer pojasnila: "Razumemo stisko družine, ki je z bolnima otrokoma letovala v naših planinah. V Zdravstvenem domu Nazarje smo se za oba bolna otroka in družino maksimalno potrudili in v danih okoliščinah naredili vse, kar je bilo v naših močeh. Družino in zdravstveno stanje obeh bolnih otrok sta naša dežurna zdravnika specialista spremljala v soboto in nedeljo."
Prihod reševalnega vozila onemogočen zaradi slabih vremenskih razmer
"V soboto dopoldne se je pri nas v dežurni ambulanti oglasila mati z bolno hčerko, ki smo jo zdravstveno pregledali in jo zaradi zdravstvenega stanja napotili v bolnišnico na nadaljnjo obravnavo. Kot razumemo, je bila deklica ustrezno oskrbljena, ni pa bila hospitalizirana. Mati nas je namreč zvečer poklicala, da se je vrnila na Golte, in povedala, da sta ob njej oba bolna otroka, ki pa jima je bolje," razlaga Esova.
Končno znani ukrepi iz septembrskega primera
Odzivi nad dogodkom so bili burni, marsikdo se je spraševal, zakaj plačujejo zdravstveno zavarovanje. Na ministrstvu za zdravje pojasnjujejo, da je v Sloveniji nujna medicinska pomoč zagotovljena vsakomur, ki jo potrebuje, ne glede na zdravstveno zavarovanje. "Ekipe, ki skrbijo za prebivalstvo, izvajajo le to zelo korektno, kakovostno in požrtvovalno. Letno je v sistemu urgentnih centrov po bolnišnicah obravnavanih okvirno 600.000 primerov, na terenu pa se izvede preko 40.000 nujnih intervencij. Veliko ljudi dobi oskrbo tudi v dežurnih ambulantah po vsej državi. Neželeni dogodki so navadno posledica spleta okoliščin, zato si vsi skupaj v sistemu nujne medicinske pomoči prizadevamo z določenimi ukrepi, da bi bilo tega čim manj."