Muzikal Veronika Deseniška se vrača v avtentično okolje celjskega Starega gradu

STA, Gr.G.
03.05.2024 14:23

Eno najlepših ljubezenskih zgodb si je po premieri leta 2016 ogledalo že več kot 20.000 obiskovalcev.

Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Muzikal Veronika Deseniška na Celjskem gradu.
Rok Deželak

Muzikal Veronika Deseniška se po štirih letih premora 28. junija vrača na oder celjskega Starega gradu. Muzikal z eno najlepših ljubezenskih zgodb si je po premieri leta 2016 ogledalo že več kot 20.000 obiskovalcev. V štirih uprizoritvah bo v naslovni vlogi ponovno nastopila Eva Černe Avbelj, so sporočili iz Zavoda Celeia Celje. Ob njej bodo nastopili še Klemen Bunderla, Tjaša Hrovat Steklasa, Željka Predojević Korošec, Srđan Milovanović in Marjan Bunič. Ekipi pa se bo letos prvič pridružil tudi tenorist Gregor Ravnik.

Veronika Deseniška je po oceni Zavoda Celeia Celje verjetno najodmevnejši celjski umetniški projekt tega tisočletja. V štirih sezonah si ga je v Celju in na gostovanjih drugod ogledalo več kot 25.000 gledalcev, glasbo iz muzikala izvajajo orkestri, pevski zbori in ansambli po vsej državi, razprodana sta dva ponatisa zgoščenk, produkcija pa je bila opažena tudi v številnih tujih medijih, so našteli.

Veronika Deseniška v avtentičnem okolju (tags: Kultura - Sreda - 06072016 - img_9603)
Jaša Lorenčič

"V Zavodu Celeia Celje smo se odločili, da, skupaj z ustvarjalci, ponovno oživimo muzikal, ki z originalno produkcijo pripoveduje ne le premalo znano ljubezensko zgodbo, ampak odseva tudi veličino Celja kot mesta tako v preteklosti kot v sedanjosti. Verjamemo, da je Celjski grad najboljši možen prostor za pripovedovanje te zgodbe," je razloge za vnovično oživitev muzikala pojasnila direktorica Zavoda Celeia Celje Maja Voglar.

Zakaj je Celje že od nekdaj na plesnem zemljevidu?

Predstavo, ki pripoveduje slavno legendo o dinastiji mogočnih celjskih grofov, zgodbo o nesrečni ljubezni Friderika II. in Veroniki iz Desenic, odlikuje glasba prodornega skladatelja mlajše generacije Leona Firšta, scenarij mojstra slovenskega muzikala Janeza Usenika ter 3D video mapping projekcije in zvezdniška zasedba 60 glasbenikov, igralcev in plesalcev, so še zapisali v zavodu Celeia.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Sposojene vsebine

Več vsebin iz spleta