Iz žalskega Zavoda za kulturo, šport in turizem (ZKŠT) so še pretekli teden veselo napovedovali zanimive dogodke, s katerimi bi zaznamovali svetovni dan piva. Za današnji popoldan so načrtovali, da bodo obiskovalce zabavale akrobacije skupine Dunking Devils, za jutri pa so se skupaj z malimi pivovarji pripravljali na 2. Pivski vrt, kjer bi obiskovalci v senci dreves ob zvokih glasbene skupine Zaka pa ne degustirali pivo ne le iz fontane, temveč tudi od malih pivovarjev.
Ko se razumljiva skrb za zdravje prevesi v absurdne zapovedi, je to škodljivo za vse
"Sardele" da, kulturi kup omejitev
"Razumem skrb zdravnikov in NIJZ, da daje priporočila glede varovanja fizičnega zdravja, so pa nekatera od teh ne samo neživljenjska, temveč tudi absurdna," je odločitev NIJZ komentiral direktor ZKŠT Žalec Boštjan Štrajhar. "Naši obiskovalci bi morali tudi zunaj nositi maske, vsi bi morali sedeti, razdalja je iz poldrugega metra prešla na dva metra, govora je o odru, ki naj bi bil od obiskovalcev oddaljen najmanj 6 do 8 metrov," našteva Štrajhar.
Svetovni dan piva
Svetovni dan piva v svetu praznujejo prvi petek v avgustu. Prvič so ga leta 2007 v ZDA, v kalifornijskem mestu Santa Cruz. Od tam se je praznovanje v nekaj letih hitro razširilo po vsem svetu, vsako leto sodeluje čedalje več držav. Svetovni dan piva se danes praznuje na šestih celinah, v več kot 50 državah sveta in v več kot 200 svetovnih mestih.
Domino efekt se že pozna hmeljarjem
Na fontani piva, še vedno edini tovrstni zanimivosti v svetu, so sicer ob letošnjem odprtju že uvedli ostre ukrepe, s katerimi omejujejo fizične stike. Tako so denimo na fontani lahko naenkrat le trije ljudje, razdalja med njimi mora biti poldrugi meter.