V zapisu, ki ga je objavila na svojem Facebook profilu, je Alenka Bratušek uvodoma zapisala, da so protestni shodi osnovna oblika demokratične družbe in da so legitimno sredstvo za izražanje nezadovoljstva nad politiko in odločitvami vlade.
Tisti, ki tega ne more sprejeti, ne bo mogel sodelovati z njeno stranko, nadaljuje. Zapisala pa je tudi, da se sama drži pravila, da izvoljeni politiki ne morejo sodelovati na protestih ali pa jih celo zlorabljati. "Saj smo bili izvoljeni, da probleme po najboljših močeh rešujemo v parlamentu," poudarja.
"Če bi se tisti, ki se oglasijo samo, ko se protestniki ustavijo pred njihovo stranko, oglasili, ko se ruši pravna država, ko se ruši RTV, ko STA eno leto ne dobi plačila, ko se na dnevni ravni blati novinarje, ko se na tedenski ravni blati tuje politike in predsednike držav, bi imeli pravico tudi komentirati protestnike. Ko bi morali kaj povedati, so tiho, ko se oglasijo, bi bilo pa bolje, da bi bili tiho!" je zaključila svoj zapis.
Tonin: Dokazujejo, da gredo lahko v svoji brezidejnosti in agresivnosti gredo še nižje
V petek so namreč protestniki v središču Ljubljane obiskali več sedežev strank in tam protestirali proti vladi, pri tem pa so bili tudi pred sedežem stranke, ki jo vodi Matej Tonin. "Vsakič dokazujejo, da gredo v svoji brezidejnosti in agresivnosti lahko še nižje," je komentiral njihov protest minister za obrambo in dodal, da so pročelje stranke polepili "s kljukastimi križi in totalitarnimi simboli".
"Odločno moramo reči, da je dovolj nasilja in samovolje glasne in brezobrazne manjšine. To ni politika NSi in to ni vizija Slovenije, ki jo gradimo v NSi," je še izpostavil Tonin.