Druženje v čast najboljšim športnikom je tradicionalno potekalo v ravenskem Kulturnem centru, glede na številne podeljene nagrade pa se za prihodnost športa v mestu ni treba bati. Da so vselej, na takih in drugačnih tekmovanjih, tudi tistih najvišjega ranga, zraven ravenski in športniki s širšega območja Koroške, je v svojem nagovoru s ponosom povedal predsednik Zveze športnih društev Ravne Bogdan Tušek, prepričan, da kljub nenehnim krizam, bodisi covidni bodisi energetski, pri vlaganju v šport ne velja popuščati. "Ne smemo biti osredotočeni zgolj na infrastrukturne projekte, čeprav zelo pomembne, ampak je treba slediti potrebi po kvalitetnih športnih programih za vse veje športa," je med drugim dejal Tušek, ki še posebej veliko vlogo pripisuje strokovnemu kadru, trenerjem in spremljevalnim ekipam. V tej luči je izpostavil Boštjana Jurčiča iz Športnega društva Partizan Ravne, ki je lani na državni ravni postal najboljši trener v ženski konkurenci športne akrobatike. Župan Raven Tomaž Rožen je izpostavil pomen dobre infrastrukture v občini, ki ji smisel dajejo prav odlični športniki, hkrati pa se strinjal s pomenom dela strokovnega kadra z mladimi. Zavezal se je tudi k nadaljnji občinski podpori športu.
Nagrado za najboljšo športnico preteklega leta je prejela članica Plavalnega kluba Fužinar Janja Šegel, za najboljšega športnika so razglasili kapetana slovenske odbojkarske reprezentance Tineta Urnauta, najboljša ekipa je ženska članska ekipa namiznoteniškega kluba Interdiskont Fužinar Ravne. Šeglova, slovenska rekorderka na 100 m prosto, je lani nastopila na štirih velikih tekmovanjih, tri kolajne je prinesla s Sredozemskih iger, na evropskem prvenstvu v Rimu jo je od medalje ločilo le eno mesto. Je tudi absolutna državna prvakinja v kratkih bazenih na 50 m, 100 m prosto ter na 100 m in 200 m hrbtno. Urnaut si je nagrado prislužil zaradi odličnih predstav z reprezentanco na svetovnem prvenstvu na Poljskem, kjer je Slovenija zasedla zgodovinsko četrto mesto in potrdila, da tri srebrne medalje na zadnjih štirih evropskih prvenstvih niso bile naključne. Tine Urnaut je ob vseh uspehih odigral veliko vlogo. Namiznoteniške igralke v postavi Nuša Kadiš, Polona Horvat, Nika Pandev, Urša Večko in Lea Kadiš so pod vodstvom trenerja Jureta Dretnika izstopale z drugim mestom v slovenskem pokalnem tekmovanju in s tretjim mestom v prvi slovenski ligi.
Zveza športnih društev je podelila še 15 nagrad za mlade perspektivne športnike, prejeli so jih Vita Čeh, Lia Štruc, Ula Košeljnik, Oskar Priteržnik, Eliana Hlastan, Aleksandra Gnamuš Šlebnik, Aleksander Paternoster, Jaka Zmagaj, Jan Ručigaj, Lenart Skudnik, Klemen Maček, Ana Vita Verneker, Žiga Koroš, Žana Gliebe in Kai Sirovina Dvornik. Priznanje za najboljšo športno ekipo do 15 let so prejeli starejši dečki Fužinarja, nagrade za posebne dosežke pa so šle v roke plavalke Nije Gerdej, gimnastičarke Neže Štern in atletinje Ane Vite Verneker. Občina Ravne je v zahvalo za doprinos k športu posebno kartico, ki omogoča brezplačno uporabo športnih objektov na območju občine, podelila udeležencem olimpijskih iger in svetovnih prvenstev ter prejemnikom velikega Klančnikovega priznanja.