Teodor Goznikar pravi, da ga je policija zaslišala kot enega od sedmih osumljencev, a zanika, da bi pošiljal grozljiva pisma.
Policisti so odkrili, kdo naj bi bil tisti, ki je lani jeseni politikom in njihovim družinskim članom pošiljal ovojnice z grožnjami, risbami vislic in celo naboji. Po neuradnih informacijah naj bi bil osumljen, da je prek poštnega nabiralnika na Trojanah pošiljal omenjene pošiljke, Teodor Goznikar, sicer član SNS.
Goznikar, od decembra bivši poveljnik občinskega štaba Civilne zaščite Celje, kamor je bil postavljen v času aktualne vlade, je za Večer dejal, da je v šoku. "Nikakor ni res, da bi imel karkoli s pošiljanjem pisemskih pošiljk z naboji in grozljivo vsebino predsedniku vlade Janezu Janši in ostalim. Res je, da so celjski kriminalisti pred dvema dnevoma z mano opravili razgovor kot z enim od sedmih osumljencev v tej zadevi. In to zato, ker sem bil pred časom zabeležen na eni izmed varnostnih kamer, ko sem na Trojanah kupoval krofe, kar večkrat počnem. S pošiljanjem omenjenih grozilnih pisem nimam nič," ponavlja Goznikar. Dodaja, da so mu na celjski policijski upravi vzeli še vzorce DNK in ga po zaslišanju izpustili. Pravi pa še, da mu ni jasno, kako je lahko njegovo ime tako hitro po zaslišanju na policiji prišlo v nekatere medije, "ki so očitno že vnaprej imeli pripravljeno zgodbo o meni, ki pa ne drži". Dodaja, da mu je jasno, "da očitno zaupni podatki o kriminalističnih preiskavah, ko govorimo šele o osumljenih, curljajo iz celjske policijske uprave nekaterim medijem".
Prvak SNS Zmago Jelinčič je za Večer pojasnil, da je Goznikar dejansko član SNS, nima pa v njej neke vidne vloge. "V rokah nimamo še nič uradnega od policije, mediji tudi različno pišejo, česa naj bil Goznikar osumljen. Dokler od policije uradno ne bomo obveščeni, kaj naj bi storil, zadeve ne morem komentirati. Sicer pa sem šokiran nad očitki, ki se v medijih očitajo Goznikarju, saj mu česa takega ne bi nikoli pripisal. Če se bodo očitki izkazali za resnične, ga bomo izključili iz stranke," je še dodal Jelinčič.
Portal N1 pa poroča, da je po besedah ministra za obrambo Mateja Tonina generalni direktor policije Anton Olaj na seji vlade ministrskemu zboru povedal, da bo v prihodnjih dneh preiskava zaključena in predstavljena javnosti. Toninu je Olaj na neposredno vprašanje odgovoril, da informacij, objavljenih v medijih, ne more potrditi.
Odziv stranke SNS:
"V Slovenski nacionalni stranki smo šokirani in zgroženi nad dejanjem našega člana Teodorja Goznikarja, za kar smo izvedeli iz medijev. Takšna ekscesna dejanja najostreje obsojamo in sodimo, da ne gredo v okvir demokratičnega političnega udejstvovanja v državi.
Glede na določena namigovanja nekaterih medijev izjavljamo, da gospod Goznikar ni bil nikakršna desna roka predsednika stranke, kakor ni bil tudi član nobenih organov stranke. Bil pa je član Slovenske nacionalne stranke.
Pričakujemo seveda uradno obvestilo o dogodku in sankcioniranju gospoda Goznikarja, ki mu je z včerajšnjim datumom, torej z 2. februarjem 2022 prenehalo članstvo v Slovenski nacionalni stranki. Do uradnega seznanjenja z zadevo in pojasnili ne bomo dajali drugih izjav."
Decembra 2018 je državni svet, ki ga je že tedaj vodil tudi zdajšnji predsednik Alojz Kovšca, podelil plakete 14 "najzaslužnejšim prostovoljkam in prostovoljcem". Med njimi je bil tudi Teodor Goznikar. Odlikovan je bil na predlog Združenja policistov Slovenije in Marka Zidanška. Goznikar je namreč tudi generalni sekretar tega združenja. Marca lani je prejel tudi bronasti znak civilne zaščite.
V obrazložitvi predloga za odlikovanje so zapisali: "Teodor Goznikar se je z načinom društvenega dela srečal že v svoji rani mladosti, ko je kot osnovnošolec v šestem razredu želel ustanoviti Društvo mladih novinarjev Slovenije, vendar mu takratna oblast tega ni dovolila. V vseh teh letih se je zelo aktivno vključeval v različne smeri društvenega dela. Tako je aktiven radioamater, zelo aktivno je deloval pri Društvu za ustvarjalnost Filter, na področju kulture v Celju, v zadnjih desetih letih pa je aktiven v Združenju policistov Slovenije kot generalni sekretar, ki skrbi, da združenje in njegove dejavnosti tečejo nemoteno. Prav tako pa je kot vodja projekta zelo angažiran pri projektu 116 000, vseevropski številki za prijavo pogrešanih otrok, ki deluje pod okriljem Zavoda 116 v navezavi z Združenjem policistov Slovenije. Teodor Goznikar je predvsem prostovoljec in organizator, ki je s svojim znanjem na področju društvene zakonodaje pomagal številnim društvom v regiji pri njihovi ustanovitvi oziroma vodenju v nadaljnje. Kot član Sveta Vlade Republike Slovenije za spodbujanje razvoja prostovoljstva, prostovoljskih in nevladnih organizacij pa se tudi trudi, da bi pripomogel k boljšemu jutri društvenih organizacij."