V ponovljenem sojenju Vodušku predvajali posnetke delovanja tajnega delavca policije

Asja Lednik
22.09.2021 15:02
Na Okrožnem sodišču v Slovenj Gradcu se je danes s predvajanjem zvočnih in video posnetkov srečanj tajnega delavca policije in novinarja Vladimirja Voduška nadaljevalo ponovljeno sojenje Vodušku, ki je obtožen poskusa izsiljevanja nekdanjega direktorja Uniorja Gorazda Korošca sredi leta 2012.
Do knjižnice priljubljenih vsebin, ki si jih izberete s klikom na ♥ v članku, lahko dostopajo samo naročniki paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Glasovno poslušanje novic omogočamo samo naročnikom paketov Večer Plus in Večer Premium.
NAROČI SE
Poslušaj
Jasmina Detela

Iz posnetkov dveh srečanj, ki sta potekali 10. in 12. julija 2012 na Trojanah, je razvidno, kako je potekal pogovor med Voduškom in tajnim delavcem policije, ki se je predstavil z imenom Rudi.

Na prvem srečanju sta se dogovorila za predajo prvega dela gotovine v višini 50.000 evrov dva dni kasneje, dodatno pa je pogovor tekel tudi že o predaji preostalih 100.000 evrov približno teden dni kasneje. V pogovoru je Vodušek tajnemu delavcu policije večkrat zagotovil, da nihče ne bo "šel nikamor" z obremenilnimi dokumenti in da ima tudi vir, ki je priskrbel za Korošca obremenilne dokumente, pod kontrolo ter da naj Korošca glede tega ne skrbi.

Po srečanju na Trojanah dva dni kasneje, 12. julija, je prišlo do prve predaje denarja, takoj zatem pa je policija Voduška aretirala.

Vodušek krivdo o poskusu izsiljevanja vseskozi zavrača

Obtožnica Voduška bremeni, da je spomladi in poleti leta 2012 skupaj s Stanislavom Gabercem zato, da bi sebi ali komu drugemu pridobil protipravno premoženjsko korist, prek direktorja Uniorjevega hčerinskega podjetja Rhydcon Vinka Stiplovška poskušal s pridobljenimi obremenilnimi dokumenti izsiljevati takratnega direktorja Uniorja Gorazda Korošca.

V zameno, da ne objavi obremenjujočih dokumentov, ti so sicer po julija 2012 podanih samoovadbah kasneje privedli do obsodb in pogojnih zapornih kazni za Korošca in Stiplovška, naj bi Vodušek po navedbah tožilstva zahteval protipravno premoženjsko korist.

A Vodušek, za katerim je več kot 30-letna novinarska kariera, krivdo o poskusu izsiljevanja vseskozi zavrača. Večkrat doslej, tudi med današnjim poslušanjem prisluhov, je poudaril, da ni nikoli od nikogar zahteval denarja ali grozil, da bo, če denarja ne dobi, objavil določene dokumente. Za tajnega policijskega delavca je Vodušek danes dejal, da je izzival kriminalno dejavnost in da je on ponudil denar. Pred tem se je sicer z odvetniško družbo pogovarjal o izvedbi oglaševanja za Unior na njegovi televiziji.

Slovenjgraško sodišče je v tej zadevi Vodušku septembra 2018 izreklo eno leto in pol zaporne kazni, a je po pritožbi višje sodišče sodbo razveljavilo in sojenje vrnilo na prvo stopnjo pred nov senat. Ponovljeno sojenje se je na slovenjgraškem sodišču začelo septembra lani, nadaljevanje sojenja pa je predvideno v novembru.

Ste že naročnik? Prijavite se tukaj.

Želite dostop do vseh Večerovih digitalnih vsebin?

Naročite se
Naročnino lahko kadarkoli prekinete.

Več vsebin iz spleta